در بدهی خود: اکنون خرید کنید ، دیر پرداخت کنید بد نیست – اما مراقب باشید


آن دسته از تبلیغات تلویزیونی شیک که وعده “سه پرداخت آسان 19.99 دلار” را می دادند بسیار جلوتر از زمان خود بودند. اگرچه به نظر می رسد یک تماس رایگان است …

آن دسته از تبلیغات تلویزیونی شیک که وعده “سه پرداخت آسان 19.99 دلار” را می دادند بسیار جلوتر از زمان خود بودند. اگرچه تماس با یک شماره رایگان برای خرید اقلام قابل مشاهده در تلویزیون دیگر شیک نیست ، اما ایده پرداخت اقساطی به دلیل رونق بازار خرید فعلی رایج است ، هزینه خدمات بعدی را بپردازید.

با شرکت هایی مانند Affirm و Klarna و صادرکنندگان کارت اعتباری مانند Chase و Citi ، شما اکنون روش های مختلفی برای تقسیم هزینه خریدهای بزرگ دارید. البته ، قوانین و محدودیت هایی وجود دارد – برخی از خدمات BNPL با تجار خاصی شریک هستند ، در حالی که شرکت های کارت اعتباری برای مشارکت از شما می خواهند یکی از کارت های خود را حمل کنید.

اما محدودیت ها مانع از تبدیل شدن او به یک روند نشد. در ژوئن 2021 ، Competiscan ، شرکتی که فعالیت های بازاریابی مستقیم را دنبال و تجزیه و تحلیل می کند ، در سال گذشته شاهد افزایش 530 درصدی در کمپین های بازاریابی ایمیل BNPL بود ، به طوری که 28 درصد از ایمیل های خرده فروشی در سه ماهه اول سال 2021 از BNPL نام برده بودند.

با این حال ، BNPL هنوز نوعی بدهی است. اگر از بدهی بیزار هستید و ترجیح می دهید برای خریدهای عمده پس انداز کنید و آنها را به طور کامل پرداخت کنید ، این واقعاً یک تاکتیک عالی است. اما بدهی ذاتاً بد نیست. این فقط یک ابزار مالی است که می تواند مدیریت خریدهای عمده را آسان کند. مانند هر ابزار مالی ، نحوه استفاده شما از آن است. در اینجا چند روش برای استفاده دقیق از BNPL آورده شده است.

شما می دانید چه می توانید بگیرید

اندرو گلد ، مشاور مالی در Prestige Wealth Management در ساوتلیک ، تگزاس ، از خدمات BNPL برای تأمین مالی خریدهای بزرگ ، از جمله رزروهای مسافرتی ، خریدهای تجاری و یک تشک جدید استفاده کرد. به عنوان فردی که مکرراً درباره خرج کردن با مشتریان بحث می کند ، توصیه می کند زمانی که می توانید هزینه ای را به طور کامل پرداخت کنید ، BNPL را در نظر بگیرید ، اما پرداخت اقساطی به شما کمک می کند جریان نقدی خود را بهتر مدیریت کنید. قبل از انتخاب طرح پرداخت ، آنچه در حساب بانکی خود دارید و میزان درآمد شما در هر ماه را مرور کنید تا بدانید که می توانید از عهده پرداخت ها در کنار سایر تعهدات خود برآیید.

او می گوید: “این برای کسی نیست که شکایت می کند که هرگز پول ندارد یا همیشه از مردم وام می گیرد.” “این برای افرادی است که درآمد قابل توجهی دارند و به دنبال راهی هستند تا از برخی مزایا و راحتی شکست خرید در چند هفته استفاده کنند.”

بله ، می توانید یک شامپو خوب تهیه کنید و می توانید خرید را به چهار پرداخت 6 دلاری تقسیم کنید ، اما فقط به این دلیل که می توانید ، به این معنا نیست که باید این کار را انجام دهید. خدمات BNPL مفید هستند ، اما در عین حال که بودجه شما کم است ، خریدهای ناگهانی را بسیار ساده تر می کنید. گلد می گوید: “ما در دنیایی از لذت فوری هستیم.” در زندگی همه افراد افراط و تفریط زیادی وجود دارد. ”

قبل از خرید ، چاپ جریمه را بررسی کنید

قبل از خرید عمده ، دریابید که چگونه می توانید پول خود را پس بگیرید ، اگر کالا را بازگردانید ، در هنگام حمل و نقل گم شده یا آسیب ببیند. اگر تاجر پول شما را پس نداد چه حقوقی دارید؟

اگر تاجر اجازه بازپرداخت بدهد ، می توانید پول خود را پس بگیرید. به عنوان مثال ، Affirm ، Klarna و Afterpay به طور کامل به شما بازپرداخت می کنند – اگرچه تأیید می کند که اگر برنامه شما شامل پرداخت سود باشد ، این پول را پس نمی گیرید. اگر مجبورید هزینه ای را به دلیل گم شدن یا آسیب دیدن کالا به چالش بکشید ، اولین قدم این است که مستقیماً با تاجر تماس بگیرید ، همانطور که اگر با کارت اعتباری پرداخت می کردید. در برخی موارد ، اگر تاجر به جای بازپرداخت وام فروشگاه به شما اعطا کند ، باز هم باید در برنامه اقساط خود پرداخت کنید.

با یک استراتژی وارد شوید

با استفاده از BNPL برای اهداف خاصی مانند خریدهای یک سری برای یک رویداد سازماندهی کنید. اسکندریه بروارد هنگامی که او و شوهرش تصمیم گرفتند تا یک ماه دیگر فرار کنند از BNPL استفاده کرد.

فقط سه روز آخر هفته برای پیدا کردن لباس و سایر تدارکات ، بروارد هزینه های کارت اعتباری را پرداخت و از BNPL برای لباس خود استفاده کرد. او چندین لباس سفارش داد و با کسری از هزینه مواجه شد ، همه را بجز یک لباس پس داد و پول آن را پس گرفت. تاکتیک او این بود که از پرداخت کامل هزینه به کارت های اعتباری خودداری کند. او همچنین از BNPL برای تقسیم هزینه کفش عروسی به 400 دلار استفاده کرد. او می گوید: “آنها حتی لباس را بستند.” “اگر من دختری داشته باشم ، او آنها را دریافت می کند.”

بروارد می گوید: “با توجه به اینکه همه چیز در آخرین لحظه چگونه بود ، یک راه حل و خدمات عالی برای ارائه در شرایط من بود.”

______________________________________

این ستون توسط سایت مالی شخصی NerdWallet در اختیار آسوشیتدپرس قرار گرفته است. سارا راتنر نویسنده NerdWallet است. ایمیل: [email protected] توییتر: SaraKRathner.

لینک های مربوطه:

NerdWallet: اکنون خرید چیست ، بعداً پرداخت کنید؟ https://bit.ly/nerdwallet-bnpl

Competiscan: اکنون روندها را بخرید ، پس پرداخت کنید https://www.competiscan.com/2021/06/10/trends-in-buy-now-pay-later/

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید