در اعتراضات اخیر در مدارس هیچ دانش آموزی اخراج نشد


معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: برخی تلاش می کردند مدارس را به چالش بکشند و آشوب هایی را که در گوشه و کنار رخ داده بود به مدرسه بیاورند، اما با درایت مدیران و هوشمندی این موضوع محقق نشد. دانش آموزان و والدین.”

در اعتراضات اخیر در مدارس هیچ دانش آموزی اخراج نشد

به گزارش خبر تایم، محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری امروز خود با موضوع طرح جهیزیه و بازگشایی مدارس، با بیان اینکه برخی به دنبال ایجاد اخلال در آموزش و پرورش هستند، گفت: برخی از افراد به دنبال ایجاد اختلال در آموزش و پرورش هستند. به گفته وی، در مدرسه و به دلیل سن و سال، احساسات و کنجکاوی نوجوانان، برخی از آنها تلاش می کردند تا از مدرسه سرپیچی کنند و آشوب هایی را که در گوشه و کنار به وجود آمده بود به مدرسه بیاورند.

کاظمی گفت: امنیت در هر کشوری یکی از خطوط قرمز است و توجه به این موضوع مورد تایید همه کشورهاست. ما باید به همه دانش آموزان آموزش دهیم و اگر تعداد کمی از ۱۶ میلیون دانش آموز ما می خواهند حرکتی انجام دهند، باید زمینه تحصیل این دانش آموزان را در مدارس نیز فراهم کنیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا دانش آموزی به دلیل متاثر شدن از اغتشاشات اخیر اخراج شده است، تاکید کرد: هیچ دانش آموزی در این زمینه اخراج نشده است. اگر برای یکی از این دانش آموزان مشکلی پیش بیاید، خود را ناگزیر می دانیم که برای آموزش او تلاش کنیم. دانش آموزی در این زمینه اخراج نشده است و اگر متاثر شد و حرکت کرد باید به او اطلاع دهیم.

کاظمی در پاسخ به اینکه آیا دانش آموزی به دلیل عدم نظم و انضباط و انجام فعالیت های مرتبط با اغتشاشات اخیر با «اخراج موقت» مواجه شده است، تاکید کرد: گفت وگو و اطلاع رسانی اولیای دانش آموزان صرفا جهت اطلاع رسانی است و ما می گوییم. چیزی به نام اخراج موقت ندارند. حتی وزارت آموزش و پرورش خود را موظف می داند تا قبل از بازگشایی مدارس برای دانش آموزانی که با مشکل و حادثه مواجه شده اند نهایت تلاش خود را انجام دهد.

وی با بیان اینکه جوانان ما پیرو مکتب امام حسین (ع) هستند و انتظار بزرگی دارند و این را در تعداد زیاد جوانان و نوجوانان در موکب اربعین می بینیم، تصریح کرد: استکبار از طریق جنگ رسانه ای و از طریق رسانه ها درصدد بزرگ نمایی و بزرگ نمایی هستند. تقویت. گاهی اوقات، فرآیندهای برچیدن توسط برخی افراد در کشور آغاز می شود. برخی از این خبرها که گاهی این روزها شکل گرفت، اخبار کذب و اغراق آمیزی بود.

دختران کمتر از پسران دبیرستان را ترک می کنند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در بخشی دیگر از صحبت های خود درباره آمار ترک تحصیل دانش آموزان دوره متوسطه توضیح داد: تا زمانی که ثبت نام دانش آموزان پایه نهم برای پایه دهم قطعی نشود، نمی توان آمار ترک تحصیل را اعلام کرد. آنچه وجود دارد نشان می دهد که تعداد دانش آموزان ما نسبت به سال قبل افزایش یافته است و میزان ارتقاء و انتقال از متوسطه اول به دوم در بین دختران بیشتر است، یعنی دختران در مقایسه با پسران در دبیرستان ترک تحصیل می کنند. . .

به گفته کاظمی، ۷۹ هزار دانش آموز در سه مقطع فنی و حرفه ای نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

وی افزود: می توان گفت تعداد دانشجویان واحد فنی و حرفه ای ما در دوران انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است. در مجموع یک میلیون و ۴ هزار و ۲۸۵ دانش آموز در پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم در رشته های فنی و حرفه ای مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۳۸۷ هزار و ۸۹۵ نفر در پایه دهم تحصیل می کنند. در سال گذشته حدود ۷۰۰۰ دانش آموز در پایه دهم افزایش داشته ایم.

ثبت نام پایه دهم همچنان ادامه دارد

کاظمی با تایید اینکه ثبت نام دانش آموزان پایه دهم همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: ۹۳ درصد دانش آموزان در پایه دهم ثبت نام کرده اند و ثبت نام همچنان ادامه دارد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش همچنین درباره سهم رشته های مختلف در مقطع متوسطه توضیح داد: در بین رشته ها، سهم رشته های علوم انسانی بیشترین است. بعد رشته تجربی و بعد ریاضی و بعد معارف اسلامی.