درگیری درگیری مسلحانه در بیروت در اعتراض به قاضی انفجاربیروت (AP) – درگیری مسلحانه روز پنجشنبه در بیروت در جریان اعتراض به قاضی ارشد تحقیق در سال گذشته رخ داد …

بیروت (AP) – درگیری مسلحانه روز پنجشنبه در بیروت در جریان اعتراض به قاضی ارشد تحقیق کننده انفجار بزرگ سال گذشته در بندر این شهر رخ داد.

تظاهرات مقابل کاخ عدالت توسط گروه قدرتمند حزب الله و متحدانش خواستار برکناری قاضی تارک بیتار شده بود. به محض شروع تیراندازی مشخص نشد. خبرنگار آسوشیتدپرس در جریان اعتراض مردی را مشاهده کرد که مردی با اسلحه شلیک می کند.

صدها تن نیترات آمونیوم که به طور نامناسب در انبار بندر ذخیره شده بود در 4 اوت 2020 منفجر شد و دست کم 215 نفر را کشت ، هزاران نفر را زخمی کرد و بخش هایی از محله های مجاور را ویران کرد. این یکی از بزرگترین انفجارهای غیر هسته ای در تاریخ بود و کشور را ویران کرد که قبلاً از شکاف های سیاسی و بحران بی سابقه اقتصادی و مالی متزلزل شده بود.

بیتار ، دومین قاضی ای که تحقیقات پیچیده را رهبری کرد ، با مخالفت شدید گروه قدرتمند لبنان لبنان و متحدانش روبرو شد و وی را متهم به انتخاب سیاستمداران برای بازجویی کرد که بیشتر آنها با حزب الله متحد بودند.

در تحقیقات 14 ماهه تاکنون هیچ یک از مقامات حزب الله متهم نشده اند.

حق چاپ © 2021 آسوشیتدپرس. همه حقوق محفوظ است. این مطالب نمی تواند منتشر ، پخش ، نوشته یا توزیع مجدد شود.

دیدگاهتان را بنویسید