رژیم لاغری سریع

درک علت رفلاکس اسید

چه چیزی باعث رفلاکس اسید می شود؟ این عارضه که معمولاً به عنوان بیماری ریفلاکس معده به مری نیز شناخته می شود، یک وضعیت پزشکی است که در آن محتویات معده بیماران به مری رفلکس می شود، جایی که ماهیت اسیدی آنها باعث تحریک خفیف تا شدید و التهاب بافت مری می شود. در حالی که GERD افراد را از هر نژاد، طبقه اجتماعی و گروه سنی تحت تاثیر قرار می دهد، مطالعات نشان داده اند که این عارضه در دوران بارداری یا در مورد افراد سیگاری یا افرادی که معمولاً بعد از صرف غذا به خواب می روند، شایع تر است.

سوزش سر دل، التهاب مخاط مری، گرفتگی صدا، سرفه و مشکلات بلع از شایع ترین علائم GERD هستند. علائم به طور مداوم ظاهر می شوند، اما پس از خوردن یک وعده غذایی پرچرب، پس از نوشیدن مشروبات الکلی یا هنگام خم شدن، شدیدتر می شوند. در مورد سیگاری های مداوم، علائم در بیشتر مواقع وجود دارد.

تحقیقات گسترده ای انجام شده است تا دقیقا مشخص شود چه چیزی باعث رفلاکس اسید می شود. در حال حاضر، شناخته شده است که بیش از یک علت بیماری وجود دارد. درعوض، در نتیجه اعمال چندین عامل مانند اختلال در عملکرد اسفنکتر تحتانی مری، افزایش اسیدیته معده، کمبود تولید اسیدهای گوارشی، سندرم زولینگر-الیسون، فتق هیاتوس، اسکلرودرمی، هیپرکلسمی یا اسکلروز سیستمیک ظاهر می شود.

امروزه به نظر می رسد یک خط فکری رایج این است که قهوه، چای یا الکل خطر ابتلا به GERD را افزایش می دهد. با این حال، ثابت شده است که مصرف این مواد در واقع باعث رفلاکس اسید نمی‌شود، اگرچه علائم را می‌توان با مصرف این مواد افزایش داد. از طرف دیگر سیگار کشیدن نیز می تواند منجر به شروع این بیماری شود. هم سیگاری ها و هم افرادی که به طور معمول وعده های غذایی غنی از نمک مصرف می کنند، در مقایسه با افراد عادی، ۷۰ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به GERD هستند.

اکیداً توصیه می شود زمانی که متوجه هر یک از علائم رفلاکس اسید شدید، به خصوص اگر عود می کنند، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شخصی خود تماس بگیرید. پزشک معاینه ای انجام می دهد و تشخیص دقیقی را در مورد وضعیت شما انجام می دهد و همچنین برنامه درمانی مناسب با سن، وزن و وضعیت سلامت عمومی شما را ارائه می دهد. راه های مختلفی برای درمان این بیماری وجود دارد. در بسیاری از موارد، درمان طبیعی شامل تغییرات رژیم غذایی کافی است، در حالی که در شرایط دیگر ممکن است نیاز به درمان دارویی یا حتی مداخلات جراحی باشد.

GERD بیماری است که باعث ناراحتی زیادی برای بیمار می شود و حتی ممکن است منجر به عواقب پزشکی شدید شود. پیشگیری از بیماری همیشه به درمان آن ترجیح داده می شود – و درک علل آن رفلکس اسید گام بسیار مهمی در جهت پیشگیری است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر