درخشان: اختلافات در خون پسران لیگ برتری نهادینه شده است! / ۵۰ نفر برای متخلف واسطه می شوند


حمید درخشان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره تنش ها و محرومیت هایی که در بازی های دوستانه تیم های لیگ برتر انگلیس به وجود آمد و حتی دو مربی در اردوی ترکیه با یکدیگر دعوا کردند، گفت. تنش ها و این حاشیه ها به ذهن می رسد. برای سه امتیاز همه اخلاق و فرهنگ را زیر پا می گذاریم و به عادات فوتبالی توجه نمی کنیم. احترام در فوتبال ما از بین رفته است.

وی افزود: این اتفاقات و جنجال ها در خون فوتبالدوستان در لیگ برتر نهادینه شده است و در مسابقات تدارکاتی نیز شاهد تداوم همین بی اخلاقی ها و بی انضباطی ها هستیم. ما تمام لذت و فلسفه فوتبال را فدای سه امتیاز می کنیم و لیگ ما با این شرایط برگزار می شود. از طرفی کمیته انضباطی در مسابقات سخت گیری لازم را نمی کند یا وقتی می خواهید فردی را تنبیه و جریمه کنید ۵۰ نفر وارد عمل می شوند و تقاضای بخشش فلانی می کنند.

سرمربی سابق پرسپولیس گفت: نتیجه چنین رفتاری را می توانیم در دیدارهای تدارکاتی ببینیم یا حتی خبر درگیری دو مربی در یک کشور خارجی را بشنویم. واقعا فرهنگ و اخلاق در فوتبال ما گم شده است. ما به ظاهر و احترام به بزرگترها اهمیت نمی دهیم، اگر از فوتبال بگیریم چیزی در فوتبال ما باقی نمی ماند.

درخشان گفت: همان عادات زشت لیگ برتری ریشه در فوتبال ما دارد و در دیدارهای تدارکاتی نیز شاهد ادامه آن هستیم. ما باید معنای فوتبال حرفه ای را درک کنیم. در فوتبال حرفه ای باشگاه حق دارد مربی را در صورت نتیجه نگرفتن برکنار کند یا حتی اگر مربی نتیجه گرفت و موفق شد باز هم به هر دلیلی می خواهد مربی را عوض کند. مثلاً اینکه بگوییم شخصیت شما را دوست نداریم، حق طبیعی یک مدیرعامل یا یک باشگاه است. نمی توانیم بگوییم چرا یک مربی خاص به جای من به تیم خاصی رفت.

وی درباره شرایط این تیم برای حضور در فصل آینده گفت: پرسپولیس تیم خوبی دارد اما باید مشکلاتش را برطرف کند تا در طول مسابقات آسیب نبیند. پرسپولیس تیم خوبی است اما باید بهتر باشد و خلأهایی مانند نداشتن مهاجم خارجی را پر کند. فقدان مهاجم یک نقطه ضعف است. شاید ۱۰ هفته دیگر این مشکلات ظاهر نشود اما در بازی های حساسی مثل سپاهان یا استقلال بازیکنان با کیفیت و گران قیمت تفاوت نشان می دهند، در بازی های دیگر با هوادار یا نفت آبادان چنین شرایطی پیش نمی آید اما اگر پرسپولیس بخواهد برای قهرمان شدن باید نقاط ضعف موجود در زمین برطرف شود و بازیکن باید آنها را برطرف کند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید