دبیر اجرایی ستاد اربعین: نیازی به اعزام ۲۰۰۰ زائر به عراق در ایام اربعین نیست.


به گزارش خبرنگار امور حج و عمره خبرگزاری فارس: NOODMIN جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی امروز با حضور اعضای این ستاد برگزار شد و در این جلسه به ارائه راهکارهایی برای بهبود خدمات رسانی به زائران اربعین به ویژه در مرزهای زمینی

اساس برنامه های ما اعزام زائران اربعین بدون محدودیت است

بر همین اساس، امید کوثری، مدیر اجرایی ستاد اربعین گفت:لوگو وی در گفت وگو با خبرنگار حج و عمره خبرگزاری فارس با بیان اینکه تلاش ما این است که میلیون ها زائر اربعین اعزام شوند، اظهار داشت: در این راستا تلاش می کنیم تا زائر اربعین را به صورت میلیونی اعزام کنیم.

وی با اشاره به پذیرش زائران از مرزهای زمینی و موافقت وزیر کشور عراق برای بازگشایی مرزهای زمینی، افزود: طرف عراقی اظهار نظری نکرده است و پذیرش این تعداد مرز زمینی ربطی به این موضوع ندارد. چهل سالگی.

مذاکره رئیس ستاد اربعین با وزیر کشور عراق برای تعیین وضعیت اربعین ۱۴۰۱

الکوثری به برنامه ریزی ستاد اربعین برای نوسازی خدمات زیربنایی در مرزها اشاره کرد و افزود: در این جلسه مقرر شد خدمات زیربنایی توسعه و ارتقا یابد تا اگر اربعین با حضور حداکثری زائران برگزار می شد. مشکلی به دلیل گرمای هوا وجود دارد.»

وی از دیدار رئیس ستاد جنگ اربعین با وزیر کشور عراق خبر داد و گفت: قرار است رئیس ستاد جنگ اربعین امسال با حضور در ستاد اربعین درباره وضعیت جنگ اربعین برنامه ریزی و مذاکره کند. وزیر عراق داخلی در ایران کرونا دستاوردهای کشور را به اطلاع شما برسانیم و امیدواریم عراق در سال جاری محدودیتی برای پذیرایی از زائران کشورمان نداشته باشد.

تجهیز زیرساخت ها در مرز ۴ غنا امسال برای چهل

مدیر عامل ستاد مرکزی در اربعین در خصوص بازگشایی مرزهای زمینی در ایام اربعین گفت: فرضیه برپایی حماسه اربعین بدون محدودیت را بررسی کرده ایم و به همین دلیل زیرساخت ها در مرزهای شلمچه فراهم می شود. مهران و شاذبا و خسروی و در صورت لزوم مرزهای سومر. همچنین برای زائران بازگشایی خواهد شد. البته در حال حاضر توسعه زیرساخت ها در چهار مرز اصلی اولویت دارد.

کوثری با اشاره به حضور استانداران سیستان، بلوچستان، خوزستان، کرمانشاه و ایلام برای بررسی شرایط مرزهای زمینی گفت: در این جلسه وضعیت مرزهای زمینی بررسی شد و مقرر شد زیرساخت های لازم فراهم شود. و تجهیزاتی مانند تجهیزات خنک کننده و تولید آب سرد.

زائران خارجی اربعین فقط می توانند از مرزهای شلمچه تردد کنند

دبیر اجرایی ستاد اربعین با بیان اینکه ممکن است عراق امسال با پذیرش زائران خارجی از مرزهای زمینی موافقت کند، ادامه داد: در اربعین گذشته شاهد حضور زائران از کشورهای مختلف قبل از شیوع بیماری از مرزهای زمینی هستیم. مرزهای سیستان و بلوچستان. کرونا ما بودیم. بر همین اساس در جنوب شرق کشورمان آماده پذیرایی از زائران هستیم و قرار است این افراد تنها از مرز شلمچه تردد کنند.

وی نسبت به احتمال افزایش تردد زائران از مرزها هشدار داد میرجاوه ولی سیستان و بلوچستان بر تکریم زائران پاکستانی و جلوگیری از معطلی در مرز تاکید کرد. همچنین قرار است دارای امکانات لازم باشد راهپیماییتا گسترش خدمات بهداشتی و درمانی و هلال احمر در این مرزها. اعزام تیم های فرهنگی به مرز رامدان، میرجاوه زاهدان و ساخت مقبره از دیگر برنامه های پیش بینی شده در اربعین امسال است.

به گزارش فارس، استقبال از زائران ایرانی در ایام اربعین گسترده است کرونا با نوساناتی همراه بود. عراق در سال اول ابتدا اعلام کرد که زائران خارجی را نمی پذیرد، سپس دو روز مانده به سهمیه اربعین اعلام کرد که ایران به دلیل اعلام دیرهنگام عراق هیچ زائری را نمی پذیرد. راهپیمایی ارسال نکرد. سال گذشته به دلیل محدودیت های سهمیه ای حدود ۸۰ هزار ایرانی در ایام اربعین به صورت هوایی به عراق اعزام شدند.

پایان پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید