دانش آموزان باید در ادعا و انتقاد به فکر چاره باشند


رئیس قوه قضائیه خطاب به دانشجویان مرکز خراسان جنوبی گفت: دانشجویان حق مطالبه گری، انتقاد و اعتراض دارند اما باید در کنار این موضوع به فکر ارائه راهی باشید. در غیر این صورت اشتباه خواهیم کرد و اعتراض ناخودآگاه ممکن است به بی نظمی و انتقاد به تباهی تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی آژه ای امروز پنجشنبه ۲۸ آبان ماه در بازدید از دانشگاه بیرجند پس از شنیدن سخنان دانشجویان، خزاب به آنها گفت: هر موردی را نوشتم. من شما دانشجویان عزیز را بزرگ کردم و در رابطه با تحقیق و انحراف به حل آن علاقه مندم.

رئیس کل دادگستری با اشاره به اظهارات برخی دانشجویان مبنی بر لزوم تشخیص تظاهرکنندگان و اغتشاشگران، افزود: بارها تاکید کرده ایم که صف تظاهرکنندگان از تظاهرکنندگان جداست، باید به کسانی که آشوب می کنند، می سوزند نیز توجه شود. قرآن و پرچم ایران، اموال مردم را ویران کنید و مردم را بکشید و بدانید که دشمنان بدخواه ما برای ایجاد این اغتشاش به میدان آمده اند.

محسنی آجیئی ادامه داد: سنگ پرانی به قطار در حال حرکت.. نمی خواهم این را برای خوشحالی بگویم، اما حقیقت این است که امروز ایران اسلامی در حال پیشرفت است، پس دشمن سنگ می اندازد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: تجمع کنندگان را جدا از اغتشاشگران می دانیم و به مراجع قضایی ذیربط اطمینان داده ایم که بی گناهان و کمترین گناه و فریب خوردگان اغتشاشات اخیر را از عناصر اصلی جدا کرده و اقدامات لازم را انجام دهند. که آنها را آزاد کنید

محسنی اژه ای با اشاره به درخواست یکی از دانشجویان دانشگاه برگند مبنی بر توقف رسیدگی به پرونده دانشجویان برگند دستگیر شده در اغتشاشات اخیر، گفت: اسامی دانشجویانی را که در جریان اغتشاشات بازداشت شده اند در اختیار من قرار دهید. پرونده‌های اخیر در دانشگاه‌های برگند و من دستور می‌دهم اگر به جرم خود مرتکب جرم شوند و مواردی مانند دانشجو بودن را در نظر بگیرند، باید پرونده آنها بررسی شود و مجازات قانونی برای آنها اعلام شود.

وی ادامه داد: معتقدیم حتی برخی از اغتشاش گران نیز فریب خورده اند و جا دارد به این موضوع توجه شود. اما آنچه مهم است این است که ضعف های مدیریت خود را بشناسیم و درد و اعتراض مردم را بشنویم، زیرا اگر به کاستی های خود توجه نکنیم، ممکن است همه دردی ها دوا نشود.

رئیس قوه قضائیه به بنری که عکسش در دانشگاه درج شده اشاره کرد و گفت: قانع نیستم که عکس و بنرهای من در جایی نصب شود و بر کاهش جشن ها و تجملات تاکید دارم. مواقع دیگر ما را به تجمل وا می دارد و باید از آن اجتناب کرد

وی گفت: مشکلات و مشکلات با عکس و بنر حل نمی شود، اگر نیت و عملکرد ما درست باشد بیان می شود.

محسنی اژه ای با اشاره به مطالبه محاکمات علنی دانشجویان برای مفاسد اقتصادی گفت: از دهه ۷۰ بر اساس قانون اساسی و آیین نامه ها بر برگزاری محاکمات علنی اصرار داشتم اما به هر حال شورا مقرراتی وضع کرد و موارد دیگر در این زمینه توجه.”

رئیس قوه قضائیه گفت: اعتقاد جدی دارم که در میان اقشار مختلف مردم باشم و حرف ها، انتقادات و اعتراضات آنها را بشنوم و بر همین اساس طی یک سال و نیم گذشته در کنار اقشار مختلف مردم، نخبگان و نخبگان سیاست. گروه‌های متمایل مختلف من جلسات اتاق فکر برگزار کرده‌ام و فکر می‌کنم هیچ‌کس نباید نگران شنیدن حرف‌های طرف مقابلش باشد.

رئیس کل دادگستری تصریح کرد: زمانی که معاون اول قوه قضاییه بودم، پیشنهاد دادم در سفرهای منطقه ای شورای عالی قضایی، مدیران قوه قضائیه با اقشار مختلف مردم و مراجعین به صورت حضوری گفتگو کنند. قوه قضائیه و ضمن استماع مشکلات آنان، برای رفع این مشکلات وارد عمل شدند. اکنون این پرونده در بین مراجع قضایی به یک رویه تبدیل شده است.

محسنی اژه ای توضیح داد: شما دانشجویان حق مطالبه، انتقاد و اعتراض دارید، اما باید به فکر راه یابی باشید وگرنه اشتباه می کنیم و اعتراض ناخودآگاه ممکن است به بی نظمی و انتقاد تبدیل به تخریب شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: سوال اینجاست که آیا دستگاه قضایی در وضعیت خوبی است یا خیر؟ پاسخ ما این است که قطعاً در وضعیت مطلوبی نیستیم، اما مهم این است که اقدامات لازم برای رسیدن به وضعیت مطلوب را در دستور کار قرار دهیم.

محسنی اژه ای به برخی از موفقیت ها و اقدامات به دست آمده توسط قوه قضائیه که موجب ناامیدی و خشم دشمن شده است اشاره کرد و در این خصوص به مبارزه با مفاسد اقتصادی ضمن تامین امنیت سرمایه گذاری و رفع موانع اشاره کرد. ابهام عدم استقلال قضات و فعال شدن مفاد سند تغییر نام. پیروزی.