دادگاه نظامی برای سرهنگ دوم استوارت شلر دوگانه است


سرهنگ دوم استوارت شلر ، که از رهبری ارتش در رسانه های اجتماعی به دلیل خروج ضعیف از ایالات متحده از جنگ افغانستان انتقاد کرده بود ، متهم به شش قتل در دادگاه نظامی ویژه شد. این اقدام انتقام جویانه مجازات نامتناسب یک شهروند آمریکایی ، که به سادگی از حق آزادی بیان خود در قانون اساسی استفاده کرده است ، استاندارد دوگانه پنتاگون را در برخورد با کسانی که ارتش را “زنجیره فرمان” می نامند ، به نمایش می گذارد.

چهار ماه قبل از اینکه سرهنگ شلر ارتش را به دلیل آنچه که اکثر آمریکایی ها آن را شکست بی پروا و مرگبار می دانند ، به طور علنی محکوم کند ، سرهنگ متیو لومایر ، فرمانده نیروی فضایی به دلیل اظهارنظر علیه نیروهای پنتاگون اخراج شد. لومایر در پادکست خود اظهار داشت که به جای آماده سازی رزمندگان ایالات متحده برای نبردهای پیروز ، رهبری نظامی بیش از حد بر پیشرفت ایدئولوژی های مارکسیستی ، مانند نظریه انتقادی نژاد تمرکز کردند. هر دو افسر میهن پرست کار خود را صرفاً به دلیل “غیرقابل تصور” از دست دادند: آنها جرات کردند با مافوق خود تماس بگیرند. هر دو افسر شجاع سعی کردند ارتش ما را برای مقابله با تهدیدهای خارجی آماده کنند.

این با الکساندر ویندمن ، سرهنگ بازنشسته ارتش آمریکا که سرنگونی رئیس جمهور سابق ترامپ را رهبری می کرد ، و ژنرال مارک میلی ، رئیس ستاد که تماس های مخفیانه ای با چین در پشت دونالد ترامپ داشت ، در تضاد است. ویندمن ، در کتاب اخیر خود ، با افتخار اذعان کرد که “این نیروی محرکه” برکناری ترامپ بود.

وی “در زنجیره” گزارش داد که محتوای تماس تلفنی رئیس جمهور ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین مستحق کیفرخواست است. ویندمن ، که به عنوان بخشی از وظایف خود به این تماس گوش داد ، ناراحت بود که ترامپ قبل از پرداخت پول مالیات دهندگان آمریکایی به عنوان یکی از فاسدترین کشورهای جهان ، اوکراین را تحت فشار قرار می دهد تا در برابر فساد موضع محکم تری اتخاذ کند.

ویندمن و دانشکده وکلا ، خبرچینان و دیگر موجودات باتلاقی او در واشنگتن واشنگتن را در ناکارآمدی سیاسی قرار دادند و ملتی را که قبلاً عمیقاً از هم جدا شده بود ، بیشتر قطبی کرد. از قضا اقدامات آنها در راستای هدف پوتین از عدم تعادل در آمریکا بود که مسکو در جریان انتخابات 2016 به آن دست یافت. میلی به نوبه خود به همتای کمونیست چین خود قول داد که در صورت حمله قریب الوقوع در واشنگتن هشدار قبلی خواهد داد. به

استوارت شلر ، افسر نیروی دریایی ، از وظیفه خود رها شد ، زیرا او به افغانستان تماس گرفته بود.
فیس بوک

شرم آور و خطرناک ، ویندمن و میلی هر دو با تضعیف رئیس جمهور منتخب دموکراتیک علیه منافع امنیتی آمریکا عمل کردند. با این حال ، میلی هنوز یک افسر ارشد ارتش آمریکا است. وی اخیراً با همتای خارجی دیگر خود ، ژنرال روسی والری گراسیموف ، مذاکراتی داشته است که ظاهراً برای “کاهش خطر درگیری” انجام شده است.

به عنوان افسر اطلاعاتی سابق DIA و متخصص در روسیه ، اجازه دهید درباره گراسیموف به شما بگویم. رئیس ستاد کل روسیه ، وی استراتژی تهاجمی ضد آمریکا موسوم به “بی ثباتی کنترل شده” را نوشت. هدف آن دستیابی به هدف پوتین برای “بی ثبات سازی” و براندازی جامعه ما با حملات سایبری ، خرابکاری در انتخابات ، حمله به آمریکایی هایی که باعث “سندرم هاوانا” می شوند و سلاح های “نامتقارن” مشابهی است که بر قدرت کمتر روسیه در برابر قوی ترین ، ایالات متحده تأثیر می گذارد.

ویندمن ، پس از استعفای زودهنگام خود از شورای امنیت ملی ، پس از این نتیجه گیری که بعید به نظر می رسد ارتقاء آینده با توجه به نقش وی در برکناری ترامپ بعید است از ارتش خارج شود. او توسط ایدئولوگ های چپ و زشت ترامپ به عنوان یک قهرمان آمریکایی مورد ستایش قرار گرفت.

من به عنوان فردی که در سمت اشتباه دفتر مرکزی واشنگتن قرار داشت ، از نزدیک می دانم که بوروکراسی دولتی چقدر می تواند انتقام جو باشد. در دسامبر 2016 ، من از سمت خود به عنوان افسر ارشد اطلاعاتی دکترین و استراتژی روسیه در DIA اخراج شدم. جرم من هشدارهای مداوم من در مورد تهدید روسیه بود ، که من آنها را دست کم می گرفتم.

تهدید عمدتا توسط دولت اوباما نادیده گرفته شد ، که احمقانه هدف غیرقابل دستیابی “بازنشانی” با پوتین را دنبال می کرد. ما همچنین بر عدم وجود تخصص کافی در دستگاه خود در زمینه اطلاعات مورد نیاز برای مقابله با نزدیک شدن به تهدید روسیه تأکید کردیم.

به عنوان بازپرداخت ، من بر اساس اتهامات جمع آوری شده در محاکمه ای به سبک شوروی که توسط مقامات غیر قانونی دولت اداری اداره می شد ، از DIA اخراج شدم.

سرهنگ شلر و لومایر شایسته قدردانی ما هستند. درخواست از مسئولان ما برای مسئولیت اشتباهات جدی کار درستی است. درخواست برای تهدید ایدئولوژی مارکسیستی در ارتش ، زیرا آمادگی ایالات متحده برای نبرد را از بین می برد ، وظیفه هر افسر است که قسم خورده است از امنیت آمریکا حمایت کند.

در حالی که تعداد انگشت شماری از افسران شجاع مانند شلر و لوهمایر به این عناوین می رسند ، صدها نفر از ما شغل و معیشت خود را از دست داده ایم زیرا در قدرت حقیقت را می گوییم. عدم تحمل مخالفت و انتقاد و تلافی از افشاگران یک مشکل سیستمیک در پنتاگون و بوروکراسی دولتی به طور کلی است. دولت دائمی قادر متعال از هر کسی که جرات کند با پخش آن در صحن علنی ، ناتوانی خود را فاش کند ، انتقام می گیرد.

با این حال ، فدراسیون ها فراموش می کنند که برای همه روشن است که آنها بسیار قدرتمندتر هستند در به راه انداختن قدرت کامل دولت در برابر آمریکایی های بی گناه تا مبارزه با تهدیدهای خارجی. آنها به ما نشان دادند که بوروکراسی به سادگی قادر به تدوین یک استراتژی مناسب برای خروج از افغانستان ، جلوگیری از حملات سایبری پوتین یا تشخیص و هشدار در مورد ویروس کشنده چین نیست. بی کفایتی و استانداردهای دوگانه پنتاگون و سازمان های اطلاعاتی ما آمریکایی ها را به خطر می اندازد.

ربکا کافلر افسر سابق اطلاعات DIA و نویسنده “دفترچه بازی پوتین: برنامه مخفی روسیه برای شکست آمریکا” است. او را در توییتر دنبال کنید @ rebekah0132دیدگاهتان را بنویسید