دادگاه عالی Sotomayor اجازه می دهد تا واکسیناسیون COVID برای مدارس نیویورک پیشرفت کند


سونیا سوتومایور ، قاضی دادگاه عالی ، درخواست چهار معلم مدارس دولتی نیویورک را مبنی بر جلوگیری از دستور شهردار بیل دو بلاسیو برای همه کارکنان وزارت آموزش و پرورش (DOE) برای دریافت واکسن COVID-19 رد کرد. ساکن برانکس روز جمعه گفت که عالی ترین دادگاه کشور به این اعتراض رسیدگی نمی کند ، زیرا سعی کرد نظم شهر را حتی قبل از به اجرا در آمدن کامل متوقف کند.

دکتر دیو چوکشی ، کمیسر بهداشت و درمان شهر در واکنش به اخبار خود در توییتر نوشت: “الزامات واکسیناسیون ما برای کارکنان مدرسه نیویورک در دادگاه های ایالتی ، فدرال و دادگاه عالی بررسی شده و تأیید شده است.” واکسیناسیون دانش آموزان و کارکنان را ایمن نگه می دارد. “

آخرین مهلت برای دستیابی کارکنان DOE به حداقل یک عکس از واکسن COVID -19 در اصل 27 سپتامبر بود – اما به دلیل بازداشت موقت که توسط قاضی فدرال پس از شکایت ائتلاف اتحادیه ها از شهر به دلیل الزامات واکسیناسیون به شهر ، به تعویق افتاد. کارگران شهرداری دادگاه تجدیدنظر فدرال حکم دوشنبه شب را تأیید کرد و شهردار دو بلاسیو جمعه ، 1 اکتبر ، 5 بعد از ظهر را به عنوان آخرین مهلت واکسیناسیون کارکنان DOE تعیین کرد ، به این معنی که این امر تا ساعت های هفته آینده ادامه خواهد داشت.

بر اساس داده های شهر ، از روز جمعه ، حداقل 90 all از تمام کارکنان DOE با حداقل یک واکسن واکسینه شده اند. در میان معلمان ، این میزان 93 بود ، به این معنی که حدود 5500 نفر از 78000 مربی در سراسر کشور از وظیفه خارج شدند. حدود 98 درصد از کارگردانان واکسینه شده اند و تنها حدود 30 نفر از آنها واکسینه شده اند. حدود 500 کارمند DOE معافیت پزشکی یا مذهبی دریافت کردند.

اعتراض معلمان به دستورات واکسیناسیون COVID-19 در نیویورک ، 25 آگوست 2021. سونیا سوتومایور ، قاضی دادگاه عالی ایالات متحده ، تماس اضطراری گروهی از معلمان را برای جلوگیری از دستور نیویورک برای معلمان مدارس دولتی رد کرد.

فلش

اعتراض معلمان به دستورات واکسیناسیون COVID-19 در نیویورک ، 25 آگوست 2021. سونیا سوتومایور ، قاضی دادگاه عالی ایالات متحده ، تماس اضطراری گروهی از معلمان را برای جلوگیری از دستور نیویورک برای معلمان مدارس دولتی رد کرد.

مری آلتافر / AP / Shutterstock

DOE بعد از ظهر جمعه در بیانیه ای گفت: “سیستم های حمایتی برای ارائه مدارس به پرسنلی که برای مراقبت از دانش آموزان به مدارس نیاز دارند ، وجود دارد.” این شامل بودجه ای از 9000 معلم جایگزین واکسینه شده و 5000 حرفه ای جایگزین واکسینه شده ، و همچنین بودجه جدید انعطاف پذیر برای مدارس برای استخدام کارکنان اضافی در صورت نیاز است. DOE می گوید: “ما همچنین برای همه معلمان جایگزین و متخصصان حرفه ای جایگزین ، علاوه بر دستمزد معمولی آنها ، مشوق مالی ارائه می دهیم.”

DOE افزود که کلینیک های واکسیناسیون در محل را برای کارکنان واجد شرایط و دانش آموزان در دو هفته اول مدرسه انجام داد.

کارمندانی که مدارک واکسیناسیون را تا مهلت مقرر بارگذاری نکرده اند ، بدون دریافت دستمزد اخراج می شوند. اما اگر آنها شواهدی از واکسیناسیون را در آخر هفته بارگذاری کنند ، می توانند روز دوشنبه بدون وقفه به محل کار خود بازگردند.

به طور جداگانه ، دستور دولت برای کارکنان بهداشت و درمان نرخ واکسیناسیون را برای خانه های سالمندان در شهر افزایش داده است ، اما باعث شده است که برخی از بیمارستان ها خدمات خود را به طور موقت متوقف کنند.دیدگاهتان را بنویسید