خلیج فارس مواج و متلاطم می‌شود


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدرضا انصاری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با این وضعیت پیش‌بینی شده ارتفاع موج دریا به ۱.۵ تا سه متر افزایش پیدا کند که شدت آن برای سواحل مرکزی تا جنوبی خواهد بود.

وی بیان کرد: با توجه به تلاطم شدید دریا نسبت به اختلال در ترددها و فعالیت های دریایی خلیج فارس، خطر غرق شدن شناورها بویژه شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شدن تورهای صیادی،  خطر غرق شدن شناگران خطر خسارت به تأسیسات ساحلی و فراساحلی هشدار داده می‌شود.

انصاری ادامه داد: از فردا تا چهارشنبه باید از ترددهای دریایی بویژه تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق‌های صیادی و تفریحی در سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی استان بوشهر اجتناب شود.

وی اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز تا صبح فردا در برخی از ساعات وقوع ناپایداری های موقت جوی بصورت بارش پراکنده باران، گاهی رعدوبرق و تندباد لحظه ای در برخی از نقاط استان و روی دریا دور از انتظار نخواهد بود.

انصاری ادامه داد: طی این مدت با نفوذ گرد و غبار از مناطق همجوار و همچنین تشکیل گرد و خاک در مناطق مستعد استان بوشهر، کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری همراه با غبار محلی، وزش باد و افزایش ابر و در برخی نقاط با گرد و غبار و وقوع ناپایداری‌های موقت جوی پیش‌بینی می‎شود.

انصاری افزود: در این مدت جهت وزش باد متغیر با سرعت ۱۰ تا ۳۶ گاهی تا ۴۴ کیلومتر در ساعت و در هنگام وزش تندباد بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و از فردا شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۴۴ و در قسمت های شمالی و مرکزی روی دریا گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد تا ۱۸۰ سانتیمتر و از فردا در قسمت های شمالی و مرکزی به تدریج ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش بینی می‎شود.

انصاری افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت  ۰۲:۳۲ بامداد، جزر اول ۰۳:۵۶، مد دوم ۱۲:۲۲ و جزر دوم ۲۰:۴۹ خواهد بود.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید