خطرات چاقی

چاقی یک مشکل بهداشتی بسیار شایع در سراسر جهان است. او انتخاب نمی کند که بر چه کسی تأثیر بگذارد. مردان و زنان در هر سنی در معرض خطر یک خطر سلامتی قرار دارند: چاقی. چاقی تنها در ایالات متحده دومین عامل مرگ و میر قابل پیشگیری است. اما خطرات واقعی چاقی برای سلامتی چیست و چگونه می توانیم با آنها مبارزه کنیم یا از آن اجتناب کنیم؟

خطرات چاقی برای سلامتی

• دیابت – ۷۵ درصد از زنانی که وزن ایده آل آنها ۱۵ درصد است یا دارای اضافه وزن هستند، بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع ۲ هستند. این به این دلیل است که اضافه وزن یا چربی بدن به ایجاد دیابت کمک می کند زیرا بدن را در برابر اثرات انسولین مقاوم می کند.

• سکته – تنگ شدن رگ ها یکی از عوارض متعددی است که چاقی در انسان ایجاد می کند. باریک شدن شریان به دلیل رسوب چربی ممکن است منجر به لخته شدن خون شود که احتمال سکته مغزی را افزایش می دهد. اکنون ثابت شده است که چاقی یک عامل خطر ثانویه برای سکته مغزی است.

• آپنه خواب – وضعیتی که با وقفه در الگوی تنفس فرد در طول خواب مشخص می شود. این وضعیت معمولا در افرادی که چاق هستند دیده می شود. سایر مشکلات تنفسی مرتبط با چاقی، شیوع بالای آسم، برونشیت حاد، سندرم هیپوونتیلاسیون و نارسایی تنفسی است.

• آرتریت – این معمولاً در بین بیماران چاق، به ویژه در افرادی که دارای چاقی شدید بالینی یا مرضی هستند، دیده می شود. همچنین مطالعات نشان می دهد که چاقی شانس ابتلای فرد به آرتروز به ویژه آرتروز زانو را افزایش می دهد.

اینها تنها برخی از عوارض سلامتی است که ممکن است فرد در صورت چاق شدن به آن مبتلا شود. چاقی یک مشکل جدی است. راه های کاهش وزن یک فرد چیست؟

• ورزش – ورزش هنوز یکی از بهترین راه هایی است که یک فرد می تواند کوتاه بیاید. ورزش نه تنها فرد را لاغر می کند، بلکه او را در خوش فرم نگه می دارد. ورزش های زیادی وجود دارد که فرد می تواند برای لاغری انجام دهد. پیاده روی یکی از ساده ترین و موثرترین راه هاست. یک ساعت پیاده روی در روز اغلب کافی است.

• رژیم غذایی – خوردن غذای مناسب در مقدار مناسب یکی دیگر از عوامل کلیدی برای کاهش سایز فرد است. تغذیه باید متعادل باشد.

• آب – مهم است که بدانید وقتی فردی در حال ورزش است، همزمان عرق می کند. به همین دلیل باید همیشه آب فراوان بنوشید تا دچار کم آبی نشوید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر