خرید اتوبوس فرسوده خارجی را مناسب نمی دانیم/واردات اتوبوس های فرسوده خارجی ظلم بزرگی به تولیدکنندگان داخلی است


در بازدید اعضای شورای اسلامی شهر تهران از گروه بهمن:

رئیس کمیته عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از گروه بهمن از خودروسازان داخلی به عنوان شریک تجاری شهرداری تهران در تامین ناوگان مناسب حمل و نقل عمومی در پایتخت یاد کرد.

خرید اتوبوس فرسوده خارجی را مناسب نمی دانیم/واردات اتوبوس های فرسوده خارجی ظلم بزرگی به تولیدکنندگان داخلی است

به گزارش خبرخبر، بعدازظهر دیروز تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از جمله سیدجعفر تشکری هاشمی رئیس کمیته عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از گروه بهمن بازدید کردند و از نزدیک با محصولات مختلف این شرکت آشنا شدند. این گروه به ویژه در حوزه بازرگانی با بیوک علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن دیدار کردند.
نگاه ما در شورای ششم بر استفاده از توانمندی های داخلی متمرکز است
سید جعفر تشکری هاشمی در این بازدید با تاکید بر توانمندی های ذاتی گروه بهمن در تامین انواع محصولات خودرویی به ویژه اتوبوس و کامیون مورد نیاز پایتخت گفت: در شرایطی که تنوع زیادی در تولیدات بسیاری از خودروها وجود ندارد. یا هنوز از فناوری های قدیمی استفاده می کنیم، محصولات گروه بهمن کاملا مدرن است و فضای نوآوری را در این شرکت شاهد بوده ایم.
وی در ادامه بیان کرد: تجربه تامین اتوبوس های دو طبقه تندرو از گروه بهمن به این موضوع اشاره دارد که خودروسازان داخلی سال ها در کنار مدیریت شهری شریک تجاری شهرداری تهران در تامین ناوگان حمل و نقل عمومی مورد نیاز بوده اند.
وی گفت: زمانی که خرید اتوبوس های فرسوده خارجی را مناسب نمی دانیم، گفت: خارجی باشید.
با گروه بهمن می توانیم در چندین زمینه همکاری داشته باشیم
میثم مظفر، رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای شهر گفت: گروه بهمن یکی از قدیمی ترین و معتبرترین خودروسازان است که توانسته دانش فنی خود را در زمینه تولید محصولات خود به روز کند و از کیفیت خوبی برخوردار باشد. انعطاف پذیری حتی در شرایط سخت تحریم.»
وی با اشاره به اینکه در حوزه موتورسیکلت در شهر تهران با مشکل جدی مواجه هستیم، افزود: باید به سمت موتورهای برقی روی آوریم. بنابراین از آنجایی که موتورهای الکتریکی در چهار کلاس کاری توسط گروه بهمن ارائه می شوند، می توانیم از آنها در کاربردهای شهری مختلف استفاده کنیم.
مظفر با اشاره به اینکه بیش از ۹۵ درصد اتوبوس های BRT فعلی را محصولات گروه بهمن تشکیل می دهند، گفت: گروه بهمن اتوبوس هایی را در کلاس های تجاری مختلف و با ظرفیت های مختلف تولید کرده است، بنابراین شهرداری قطعا از این توان و فرصت برای مذاکره و همکاری استفاده خواهد کرد. در میان مجتمع خودروسازی بهمن استفاده خواهد شد.
وی با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت خودروسازان داخلی به ویژه در حمل و نقل شهری، گفت: به نظر می رسد خودروسازان داخلی به ویژه خودروسازان بخش خصوصی بتوانند نیازهای حمل و نقل کشور را تامین کنند.