خبرگزاری مهر گزارش داد که «بلاشارت» فردا به شورای امنیت درباره حمله «دهوک» خبر می دهد، اخبار ایران و جهان.و به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «جنین پلاسچارت»، نماینده سازمان ملل در عراق در دیدار با مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور اعلام کرد که در وضعیت اضطراری قرار دارد. . شورای امنیت فردا سه شنبه در جلسه ای درباره حمله ترکیه به یک تفرجگاه کوهستانی در این استان تحقیق می کند و دهوک گزارش خود را به این شورا ارائه می کند.

بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیری عراق، جنین پلاسشارت امروز در بغداد با مصطفی الکاظمی دیدار کرد و دو طرف در مورد همکاری های دوجانبه عراق و هیئت سازمان ملل در بخش های مختلف به ویژه نسبت دادن و حمایت از موضوع پناهندگان گفتگو کردند. از دست تروریست ها آزاد شد و آنها بحث و تبادل نظر کردند.

الکاظمی در این دیدار بر تداوم ارتباط و رایزنی با اعضای شورای امنیت در خصوص حمله ترکیه به شمال عراق تاکید کرد و از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست به دیدگاه عراق در این زمینه توجه کنند تا عراق بتواند. حاکمیت بر قلمرو خود تقویت می شود و این میهن قادر است از شهروندان خود محافظت کند.

و منابع خبری پیشتر اعلام کرده بودند که شورای امنیت سازمان ملل فردا سه شنبه به درخواست وزارت خارجه عراق برای بررسی حمله اخیر ترکیه به شمال عراق جلسه اضطراری برگزار می کند.

و در حمله توپخانه ای ترکیه چهارشنبه گذشته به یک مرکز تفریحی در شهر زاخو در استان دهوک عراق، ۹ غیرنظامی کشته و ده ها نفر زخمی شدند.