خبرگزاری مهر – هیچ تماسی میان آمریکا و روسیه برای کاهش تنش وجود ندارد اخبار ایران و جهانخبرگزاری مهر به نقل از بولتن گزارش داد، آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد که هیچ تماسی بین روسیه و آمریکا برای کاهش تنش وجود ندارد.

بر اساس این گزارش، سفیر روسیه در واشنگتن گفت: هیچ تماس و ارتباطی بین آمریکا و روسیه برای کاهش تنش وجود ندارد، چرا که ۶ دهه پیش دو کشور را از جنگ هسته ای دور نگه داشته است.

وی افزود: تلاش های دیپلمات های روسیه برای بازگرداندن روابط با واشنگتن شکست خورده است.

آنتونوف گفت: تلاش کردیم توافق استارت (برای همکاری در زمینه بازرسی از تاسیسات هسته ای) را تمدید کنیم اما به نظر می رسد آمریکا برنامه های دیگری دارد.

در همین حال، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که دولت آمریکا روز چهارشنبه فهرست تحریم‌های ضدروسی را لغو کرد و یک شهروند روس و دو شرکت مستقر در آلمان و امارات و شرکت‌های تابعه آنها را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که با هماهنگی وزارت دادگستری، اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) و دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری، یک شبکه روسی را شناسایی کرد که فناوری‌های نظامی حساس و با کاربرد دوگانه را خریداری می‌کرد. از ایالات متحده و در اختیار کاربران روسی قرار داد.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد که در نتیجه اتهامات اثبات شده علیه این شرکت ها برای نقض تحریم ها، کلیه دارایی های افراد و شرکت های آنها در آمریکا مسدود می شود و شهروندان و شرکت های آمریکایی از تجارت با آنها منع می شوند.

و جیمز اوبراین، هماهنگ کننده سیاست های تحریمی در وزارت خارجه آمریکا، پیشتر اعلام کرده بود که واشنگتن به اعمال تحریم های جدید علیه روسیه ادامه خواهد داد.