خبرگزاری مهر: نبرد ناتو و روسیه برای اخبار ایران و جهان فاجعه بار خواهد بودبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، اولاف شولتز نخست وزیر آلمان نسبت به هرگونه رویارویی ناتو و روسیه هشدار داد.

وی در مصاحبه با نیویورک تایمز تاکید کرد: آلمان نمی خواهد تانک به اوکراین بفرستد زیرا این اقدام خطرناکی است که می تواند منجر به افزایش تنش شود.

وی با اشاره به اینکه هر جنگی بین ناتو و روسیه فاجعه بار خواهد بود، افزود: برلین از کیف حمایت می کند اما به گونه ای که باعث جنگ روسیه و ناتو نشود.

پیش از این وزیر امور خارجه مجارستان به جامعه جهانی نسبت به وقوع جنگ جهانی سوم در صورت رویارویی مستقیم ناتو و روسیه هشدار داده بود.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: ما اکنون به لحظه خطرناکی در جنگ در اوکراین رسیده‌ایم، مطمئناً لحظه خطرناکی است زیرا ارتش روسیه در گوشه ای قرار گرفته است و پوتین به تهدید استفاده از چندین سلاح هسته‌ای واکنش نشان داده است. . بد است. اتحادیه اروپا باید تهدید پوتین برای استفاده از سلاح هسته‌ای در جنگ اوکراین را جدی بگیرد؛ وقتی کسی می‌گوید این دروغ نیست، باید جدی گرفته شود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ۳۰ سپتامبر طی یک سخنرانی تلویزیونی از بسیج بخشی از نیروهای روسیه در سراسر کشور خبر داد و گفت: هدف غرب تضعیف، تجزیه و در نهایت نابودی کشور ما است. آنها مستقیماً می گویند که در سال ۱۹۹۱ توانستند اتحاد جماهیر شوروی را از بین ببرند و اکنون زمان خود روسیه است.

و رئیس جمهور روسیه هشدار داد: کسانی که روسیه را با سلاح هسته ای تهدید می کنند، جهت وزش باد به سمت آنها خواهد رفت.