خبرگزاری مهر: «قله» دوباره به اوج می رسد؟ / آماده سازی ۱۰ فیلم برای «فجر ۴۱» | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، احسان محمد حسنی رئیس سازمان اوج شهریور ماه سال گذشته در جلسه ای با بیان اینکه ساخت چند فیلم در دستور کار این سازمان قرار دارد، گفت: اما به دلیل شرایط کرونری و درآمدزایی این سریال بر سریال ترجیح داده شد فعال باش. سال گذشته تنها فیلم «مسیح پسر مریم» به کارگردانی علی جعفرآبادی به عنوان تهیه کننده اجلاس – همایش ساخته شد اما به دلیل مشکلات مجوز نمایش در جشنواره فیلم فجر شرکت نکرد.

و محمد حسنی در همان جلسه اعلام کرده بود که سازمان AWJ قصد دارد فیلمی درباره پیامبر اکرم (ص) با عنوان «خدیجه» به نویسندگی داود میراقری تولید کند، فیلمی درباره امام حسین (علیه السلام) که به زندگی یکی از آنها می پردازد. شهدای کربلا و دیگران. .

بر اساس پیگیری های خبرنگار مهر، در حال حاضر با عقب نشینی کرونا، سازمان اوج قرار است در سال جاری ۱۰ پروژه سینمایی را با همکاری سینماگران جوان و با تجربه تولید کند که برخی از آنها پیش از این کار کرده اند.

این فیلم ها علاوه بر مطالبی که احسان محمد حسنی در نشست خبری خود مطرح کرد، در حوزه دفاع مقدس، شهدای برجسته، تاریخ اسلام و تبیین وقایع انقلاب است. از جمله این آثار می توان به فیلم های شهید بروجردی و شهید زین الدین اشاره کرد.

سازمان محصولات ووج در حال حاضر در مرحله پایانی فیلمنامه نویسی، انتخاب بازیگران و تولید دوره است.

این سازمان در نظر دارد این آثار را به چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر منتقل کند.