خبرگزاری مهر: طفره رفتن ائتلاف سعودی از تعهدات دریمان در قبال آتش بس هیچ توجیهی ندارد | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، یکی از اعضای تیم مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن گفت که دولت صنعا خواهان صلح است، از مشکلات پیش روی دستیابی خود آگاه است و با افتتاح فوری دو جاده در تعز موافقت کرده است.

بر اساس این گزارش، عبدالملک العجری به شبکه خبری المسیره گفت که دولت نجات ملی یمن شجاعت و استقامت لازم را دارد تا برای دستیابی به صلح گام بردارد.

وی تاکید کرد: به دنبال تمدید آتش بس برای تمدید آن هستیم و تحمل شرایط آتش بس که مهم ترین آن پرداخت حقوق کارکنان یمنی است، هیچ توجیهی برای طرف مقابل وجود ندارد.

العجری افزود: موسسات و سازمان ها در صنعا از امن ترین مکان ها هستند و از نظر لجستیکی و فنی نسبت به امکانات طرف مقابل آمادگی بیشتری دارند و این تفاوت نگرانی آنها را برانگیخت.

این مقام یمنی گفت: کمیته نظامی به پیشنهاد سازمان ملل پاسخ داد و با افتتاح فوری دو جاده در تعز موافقت کرد. سایر روش‌های پیشنهادی سازمان ملل زمان می‌برد تا اطمینان حاصل شود که ائتلاف متجاوز از آنها برای خصومت استفاده نمی‌کند.

وی افزود: اصول اولیه این است که جاده ها به درستی آسفالت شوند، مواد ضروری از طریق آن وارد شود و تغییری در وضعیت نظامی ایجاد نشود.