خبرگزاری مهر: شهر تونس در همه امور، اخبار ایران و جهان نیازمند تحول جدی استبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه پنجشنبه در دیدار با جوانان تونس اظهار داشت: تونس سرزمین مقاومت در برابر استعمار و استکبار است.

وی با بیان اینکه ایران و استان بوشهر شهرهای تنگستان هستند، گفت: قدر خود را بدانید و برای ساختن تنگستانی شایسته تنگستان تلاش کنید.

آیت الله صافی بوشهری با بیان اینکه ثروت در هر سرزمینی به دو بخش ثروت منطقه و ثروت منابع انسانی تقسیم می شود، خاطرنشان کرد: در نظام محاسبه ارزش هر سرزمین، مهمترین ثروت منابع انسانی است.

و امام جمعه بوشهر ادامه داد: نیروی انسانی ثروت واقعی جامعه است و در بین این نیروی انسانی، جوانان نقش فوق الذکر را ایفا می کنند. نادر اهمیت دارند.

امام جمعه بوشهر گفت: جوانی و جوانی دوره ای است که شخصیت واقعی انسان در آن شکل می گیرد، لذا جوانان عزیز ما باید قدر این دوران را بدانند.

وی افزود: جوانان عزیز ما باید به دانش و معماری خود در زمینه اخلاق در معماری و مهندسی شخصیت خود بپردازند. موجود کار جدی برای اخلاق الهی، در عرصه رفتار کاملا مبتنی بر هدایت الهی و در عرصه علم و فناوری و توانمندسازی ایران و نظام اسلامی.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به مشکلات این شهرستان با اشاره به اینکه شاخص توسعه برای شهرستان تنستستان با سایر شهرستان های منطقه برابری نمی کند، گفت: شهرستان تنستستان در همه امور نیازمند تحول جدی است و این تغییر با حضور – مسئولان شاغل در این منطقه و به کمک آنها باید جوان شود.

در ابتدای این دیدار تعداد زیادی از خواهران و برادران سوالات خود را در خصوص مناطق مختلف شهرستان تنستستان بیان کردند.