خبرگزاری مهر: سوریه در برابر جنگ تحمیلی اخبار ایران و جهان به آن پایدار خواهد ماندبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «بوثینا شعبان» مشاور رئیس جمهور سوریه گفت که این کشور در برابر جنگ تحمیلی قاطعانه ایستادگی می کند و دستورات هیچکس را نمی پذیرد.

بر اساس این گزارش، بوثینه شعبان در گفت و گو با روزنامه عمانی «اثیر» تأیید کرد که آمریکا و متحدان غربی آن با هدف تضعیف سوریه، جنگ تروریستی را به راه انداخته و ثروت آن را ربوده و تحریم های اقتصادی غیرقانونی را با هدف تضعیف آن اعمال می کنند.

وی با بیان اینکه آمریکا و متحدانش تاریخ را نخوانده اند، گفت: سوریه پایدار خواهد ماند و به پیروزی های پی در پی خواهد رسید و کسی را که به آن دیکته کند نخواهد پذیرفت.

بوثینا شعبان همچنین ثبات بشار اسد رئیس جمهور سوریه و ارتش سوریه و همبستگی و اتحاد مردم این کشور را دلیل ثبات سوریه در مقابل توطئه های غربی دانست که سعی در صدمه زدن به این کشور دارند.

وی در عین حال بر اهمیت حمایت از دوستان و متحدان سوریه از جمله روسیه و ایران و حمایت معنوی و دیپلماتیک عمان برای ایستادن در کنار سوریه تاکید کرد.

شعبان افزود: ارتش سوریه دستاوردهای بزرگی داشته و اکثر مناطق را از چنگ تروریسم آزاد کرده است که آمریکا و ترکیه را به مداخله مستقیم برانگیخت. آمریکا منطقه التنف و شمال شرق سوریه را اشغال کرد و ترکیه منطقه شمال غربی آن را برای دست اندازی به نفت، گندم و خاک سوریه اشغال کرد.

وی تاکید کرد: جنگ متوقف نخواهد شد زیرا هدف تصمیم مستقل سوریه است. آنها به تحریم های اقتصادی غیراخلاقی متوسل می شوند تا مردم سوریه را تضعیف کنند و دمشق را مجبور به پذیرش دیکته های آنها کنند.