خبرگزاری مهر: رهبر معظم انقلاب بر پیکر آن مرحوم دعا کردند | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته (دوشنبه) با حضور در مراسم قرائت فاتحه بر پیکر مرحوم حجت الاسلام سید محمود دایی، نماز میت را بر آن بزرگوار اقامه کردند. دوست امام خمینی. در این مراسم جمعی از خانواده ها و بستگان مرحوم حجت الاسلام داعی نیز حضور داشتند.

حجت الاسلام سید محمود در دوران تبعید امام خمینی رحمه الله برای پیشکسوتان انقلاب و نهضت اسلامی و یاران امام خمینی رحمه الله دعای خیر ایشان بود. در اوایل سال ۱۳۵۸ به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق انتخاب شد و در اردیبهشت ۱۳۵۹ با حکم امام رحمه الله به ریاست موسسه اطلاعات منصوب شد. شش دوره نمایندگی در مجلس شورای اسلامی، یکی دیگر از سوابق این روحانی حقیر و ساده دل است که در شامگاه یکشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ به یاه الله پیوست.

رهبر معظم انقلاب همچنین دیروز در پیامی درگذشت حجت الاسلام سید محمود دایی را تسلیت گفتند و در آن با اشاره به پاکی، عقل و ارادت عمیق و بی دریغ ایشان به امام بزرگوار و انقلاب، برای آن حضرت علو درجات الهی را خواستار شدند. درود بر آن مرحوم