خبرگزاری مهر: دشمنان از تشکیل امت واحده اسلامی هراس دارند اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، مولوی اسحاق مدنی روز سه شنبه در نشست خبری تشریح نشست منطقه ای وحدت اسلامی که در مرکز بزرگ سنندج برگزار شد، اظهار داشت: اسلام از کردها بهره برده است و خوشبختانه روحیه اسلامی در بین مردم غیور کرد وجود دارد. .

وی افزود: علما در اوایل انقلاب کردستان با تمام توان از انقلاب حمایت کردند و کردستان تنها استانی است که بیش از ۸۰ روحانی و طلاب فرهیخته را به شهادت رساند و این طبیعی نیست.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: پیشمرگه کردستان در جبهه با نیروهای اسلام علیه صدام جنگید و شهدای زیادی تقدیم کرد و اعلام کرد: این جهاد است. و برادران بین کردستان شیعه و سنی نشان دهنده ایمان قوی و مسلمانی مردم کردستان است.

وی گفت: امروز کارهای زیادی در راستای وحدت انجام شده است، اما آیا بعد از انقلاب بیشتر علیه وحدت کار شد یا قبل از انقلاب؟ آیا قبل از انقلاب همه رسانه های دنیا علیه ایران حرف می زدند و توطئه می کردند و داعش قبل از انقلاب به وجود آمد و این همه امکانات در اختیار مخالفان انقلاب بود تا تفرقه ایجاد کنند؟

رئیس شورای عالی مجمع جهانی همگرایی مذاهب اسلامی افزود: این روزها همه دنیا جنگ احزاب را علیه ایران اسلامی تشکیل داده اند. بودن استکبار دست در دست هم امکاناتی برای از بین بردن وحدت شیعه و سنی فراهم می کند.

مولوی اسحاق مدنی گفت: در صورت وحدت شیعه و سنی نمی توان حکومتی مانند حکومت صدر اسلامی تشکیل داد، بنابراین دشمنان از الگوی اسلام هراس دارند و سال هاست که برای نابودی اسلام کارزار می کنند. حکومت اما خوشبختانه در ایران با وجود موانع فراوان حکومت اسلامی تشکیل داد م شیعه و سنی در کنار هم زندگی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه موشکی ایران آرامش دشمنان را از بین برده است و آنها به شدت نگران قدرت بزرگ ایران هستند، بنابراین اجازه ایجاد حکومت اسلامی و وحدت در ایران را نمی دهند و درصدد ایجاد اختلاف بین ایرانیان هستند. مردم. ایران به هر وسیله ممکن

رئیس شورای عالی مجمع جهانی مذاهب اسلامی گفت: خوشبختانه بعد از انقلاب فضا و شرایط خوبی برای همگرایی بین شیعه و سنی فراهم شد و اکثریت علما به دنبال وحدت و پیروزی و کل هستند. جهان از وحدتی که اساس پیشرفت است و از توسعه کشور صحبت می کند.