خبرگزاری مهر در ۲۲۲ شهر با بیش از ۵۰ هزار نفر بدون سینما اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمد خزایی عصر چهارشنبه در سخنانی که در کنسرت مهر سینمای ایران در قم ایراد کرد، اظهار داشت: رسیدگی به هنرمندان استان ها از اولویت های برنامه های ساماندهی سینما است و این مراسم نیز برگزار می شود. تجلیل از فرزندان سینما در استان ها که در سال های آینده برگزار می شود همچنین ادامه خواهد داشت.

سرپرست معاونت سینمایی گفت: در این مدت با سفر به فرمانداری ها تلاش شد تا مشکلات هنرمندان و همچنین مدیران شناسایی و اقدامات لازم برای رفع این مشکلات انجام شود.

وی گفت: تفاهم نامه ای با استان قم منعقد شد که بر اساس آن با تجهیز جامعه فیلم جوانان قم، تجهیز و مرمت برخی سینماهای استان و برپایی جشنواره های سینمایی و کمک به تولید آنها موافقت شد. فیلم های مستند

خزاعی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در حال حاضر ۶۰۰ سینما در کشور داریم و ۲۲۲ شهر بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت سینما ندارند.

زیرساخت های سینما در کشور ما خوب نیست

رئیس سازمان سینمایی افزود: زیرساخت های سینمایی در کشور ما مطلوب نیست. در عین حال ترکیه که در این زمینه سبکی ندارد و صنعت سینما ندارد، سه هزار سینما دارد.

وی ادامه داد: امکانات اداری سینما گاوان مربوط به ۱۲ سال گذشته است. و در در جلسه شورای عالی سینما که به ریاست معاون اول برگزار شد، مقرر شد این دفاتر به شرط تجهیز این دفاتر تا پایان سال انجام شود.

الخزاعی گفت: در حال حاضر ۷۰ درصد از بودجه سینمای جوانان و ۴۰ درصد از بودجه مربوط به گسترش و مرکز سینمای تجربی به استانداری ها و شهرستان ها برای تولید فیلم های کوتاه و مستند اختصاص یافته است.

تدوین طرح حل معضل مسکن بیش از ۸ هزار فعال عرصه سینما

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به مشکل اسکان اهالی سینما گفت: برای حل مشکل اسکان بیش از ۸ هزار نفر از فعالان عرصه سینما که اعضای صندوق هنر هستند، طرحی تهیه شده است که به موجب آن بیش از ۸ هزار نفر از فعالان عرصه سینما از اعضای صندوق هنر هستند. برای حل آن کار خواهد کرد. در جلسه آینده شورای عالی سینما نمایش داده می شود.

خزاعی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: زیباترین سکانس های دوران دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و همچنین نقش روحانیت و مردم در سینما ظاهر شد و متأسفانه برخی از مردم این صحنه را داشته اند. تبلیغات منفی نسبت به آن سینما کمی مهربانی نشان می دهد.

وی گفت: تاکنون بیش از ۴ هزار فیلم پس از انقلاب اسلامی در کشور تولید شده است و ایران رتبه دوازدهم سینمای جهان را دارد.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد: اهالی سینما در این مدت توانستند بیش از ۴ هزار جایزه در ۴۴ جشنواره خارجی کسب کنند و به این کشور و نظام افتخار کردند.