خبرگزاری مهر – در حال حاضر خبری از میانجیگری یا آتش بس در غزه، اخبار ایران و جهان نیست.به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت و گو با شبکه خبری الجزیره با بیان اینکه در حال حاضر صحبتی از میانجی گری و مذاکره نیست و المیدان حرف اول را می زند، گفت:

داود شهاب نیز در گفت و گو با شبکه خبری المیادین تایید کرد: ما با نبردی با رژیم اشغالگر روبرو هستیم که برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت. ما با سناریوی یک رویارویی طولانی و دشوار روبرو هستیم که با تمام اراده تا انتها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: آماده نبرد هستیم و از نظر موشکی و توانمندی تا دورترین برد پیش می رویم. ما آنچه را که در نبرد شمشیر مقدس در نبرد اتحاد میدان بدست آوردیم حفظ خواهیم کرد.

شهاب ادامه داد: گزارش ها درباره رفح متناقض است و ما نمی توانیم هیچ گزارشی مبنی بر هدف قرار دادن رهبران جهاد اسلامی تایید کنیم. فعالان رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای انتشار اخبار منتشر شده توسط رژیم اشغالگر عجله نکنند.

وی تاکید کرد: رژیم اشغالگر نتوانست بین فلسطینی ها تفرقه و تفرقه بیاندازد. هدف از تداوم درگیری و رویارویی در همه عرصه ها این است که اجازه ندهد دشمن اسرائیلی احساس امنیت کند.

شهاب همچنین درباره حمایت یمن از فلسطین گفت: درود می فرستیم به یمن عزیز که همیشه حامی مردم فلسطین است.