خبرگزاری مهر: دانشگاه تهران میزبان رتبه های زیر ۱۰۰۰ کنکور است اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، فریشت امین، مدیر واحد آموزش مهارتی و توسعه اشتغال دانشگاه تهران گفت: ششمین جلسه از برنامه «روز با دانشگاه تهران» همزمان با سراسر کشور است. نتایج مطالعه نشان می دهد. آزمون سراسری پس از دو سال وقفه و در واقع برگزار شد، امسال به صورت حضوری و با شعار «دانشگاه تهران؛ نماد آموزش عالی» اعلام شد.

وی با اشاره به اینکه ششمین دوره «یک روز با دانشگاه تهران» ویژه گروه‌های آزمایشی با رتبه‌های زیر ۱۰۰۰ برگزار می‌شود، گفت: هدف از این برنامه معرفی دانشگاه تهران، رشته‌های تحصیلی آن است. و فرهنگ آن ، امکانات آموزشی، پژوهشی، رفاهی و بین المللی. ویژه رتبه های بالاتر در آزمون سراسری امسال است تا دانش آموزان با توجه به اطلاعاتی که در اختیارشان قرار می گیرد و همچنین سوالات و پاسخ های رتبه های بالاتر در سال های گذشته رشته تحصیلی مناسب را انتخاب و تصمیم درستی بگیرند. .

دکتر امین با اشاره به اینکه این برنامه در دو بخش آنلاین و حضوری برگزار می شود، افزود: در زمان مشخصی معاونان و اعضای هیات علمی برخی از مدارس/دانشکده ها به صورت حضوری و متمرکز در دانشگاه و سایرین در رابطه با معرفی رشته ها و امکانات دانشگاهی آنلاین خواهند بود. دانشگاه پاسخگوی دانشجویان خواهد بود.

دبیر رویداد ششمین دوره «یک روز با دانشگاه تهران» افزود: به این دلیل است که زمان انتخاب رشته اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در سال جاری مصادف با تعطیلات پیش رو و همچنین با در نظر گرفتن این موضوع است که برخی از دانش آموزان در شهرستان امکان حضور در دانشگاه تهران را دارند. در سامانه مدیریت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، گروه نظام مدیریت توسعه مهارت ها و اشتغال به آدرس tcs.ut.ac.ir گنجانده شده است. ، که در آن محتوای کامل مربوط به ورود به مدرسه/دانشکده و امکانات در دسترس دانش آموزان است. بروشور، کلیپ، آلبوم عکس و در برخی موارد تور مجازی برای شناخت فضای فیزیکی برخی از دانشکده ها در این سامانه گنجانده شده است و می تواند در انتخاب رشته مناسب و ایجاد آگاهی در بین دانشجویان موثر باشد.

دبیر رویداد در ادامه به ششمین رویداد «یک روز با دانشگاه تهران» گفت: دانشجویان این امکان را خواهند داشت تا در روز تعیین شده از بخش‌های هماهنگ دانشگاه تهران و دانشکده‌های آن بازدید کنند.

دبیر، کمک و راهنمایی دانشجویان برای انتخاب رشته تحصیلی مناسب و آگاهانه؛ آشنایی دانشجویان با رشته های تحصیلی دانشگاه تهران؛ ارائه تسهیلات دانشگاه تهران به دانشجویان تامین فضاهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رفاهی در پردیس/دانشکده های دانشگاه تهران. ارائه قطب های علمی به دانشگاه تهران برای جذب دانشجویان ممتاز؛ معرفی شخصیت های ماندگار، دانش پژوهان جوان و دانشجویان موفق دانشگاه تهران؛ آشنایی با اهداف، ارزش ها و سبک زندگی دانشگاه؛ ارائه امکانات، موقعیت و جایگاه ملی و بین المللی دانشگاه تهران به دانشجویان، خانواده ها و معلمان از اهداف این دوره می باشد.

پنج دوره از برنامه «روز با دانشگاه تهران» با هدف ارتقای ارتباط مؤثر بین دانشگاه و جامعه، معرفی دانشجویان و خانواده هایشان به دانشگاه و نمایش فضای پرنشاط و ممتاز علمی و فرهنگی آن و به منظور ایجاد علاقه، انگیزه و روحیه تلاش برای ورود به نماد آموزش عالی ایران «دانشگاه تهران» و جذب دانشجویان ممتاز؛ در پنج سال گذشته توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد.

ششمین جلسه برنامه «یک روز با دانشگاه تهران» سه شنبه ۲۷ مردادماه از ساعت ۹ الی ۱۲ برای رتبه های زیر ۱۰۰۰ برگزار می شود. شرکت کنندگان در این ویژه برنامه ابتدا باید در سایت اینترنتی به نشانی tcs.ut.ac.ir m ثبت نام کنند و صبح روز سه شنبه به باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران واقع در خیابان ۱۶ آذر، جنب پلی کلینیک ۱۶ آذر مراجعه کنند. سه شنبه ۱۸ آگوست.