خبرگزاری مهر: تعطیلی بازار به خرده فروشان و مستاجران آسیب می زند اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: ایمان به خدا مایه مقاومت است و مشکلات نباید باعث ضعف و سستی شود، بلکه باید عاملی جدید، تازه و مؤثر باشد. حرکت و تلاش زیرا مشکلات و مصیبت ها مردان خدا را وادار به تسلیم نمی کند.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان امروز بیشترین آسیب را در شرایط کنونی دارند، افزود: به این دلیل که بسیج بهترین مدافع انقلاب اسلامی، بزرگترین و ماندگارترین یاد امام، مظهر عشق، ایمان است. و آگاهی و مبارزه، آمادگی کامل برای سربلندی کشور که بسیج توان دولتی شایسته در همه عرصه هاست و گروهی کامل و آماده کار برای کارهای بزرگ محسوب می شود.

مدرسی ادامه داد: جمعیت، نیروی عظیم ملت ایران و رمز پایداری و ماندگاری عزت ملی و انقلاب اسلامی است.

امام جمعه مرکز یزد در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: دشمن امروز چندین هدف دارد و یکی از اهدافش تضعیف بسیج است که امروز به هر نحوی دشمن و دشمنان اسلام را همراهی می کند. و قرآن و دولت. دشمنی با اسلام و مسلمین و استقلال و امنیت میهن محسوب می شود.

وی بیان کرد: امروز دشمن دوست دارد عده ای را به اسارت ببرد و عده ای را با جنگ ادراکی به جبهه های ترکیبی و نیابتی بیاورد و بازار یکی از آن اهداف است. بازاریان باید توجه داشته باشند که قبل از انقلاب برای امام و اسلام چه کردند و واقعاً کارهایشان قابل تقدیر و ماندگار است.

دارسی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس، در حملات تروریستی و در دوران سازندگی، بازاریان نقش مثبت و پرتلاشی در کار داشتند.

وی افزود: البته زمینه‌هایی برای موفقیت دشمن در جنگ ادراکی وجود دارد مانند کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت‌ها که واقعا مردم را آزار می‌دهد و مسئولان باید در این راستا اقدامات مهمی انجام دهند.

مکتب من تاکید کرد: دشمن پس از ناامید شدن از نبود امنیت و جنگ شهری، جنگ روانی و اقتصادی به راه انداخت و دستور فعالیت های شیطانی خود را داد.

وی تصریح کرد: دوستداران بازار بدانند که تعطیلی بازار تنها به مستاجران، خرده فروشان و مردم آسیب می زند و دشمن نسبت به این مستاجران و اغذیه فروشان حساس است و برنامه ریزی برای جذب آنها مرده است، بنابراین باید برای همکاری دقت شود. با دشمن در میدان نگذار

و مدرسی ادامه داد: به قول یکی از سیاستمداران پست ترین انسان ها کسانی هستند که در تسلط بر کشور خود با بیگانگان همکاری می کنند، زیرا وطن مام وطن است و دشمنان نیز زیربنای کنترل این سرمایه مهم را می گذارند و ما باید در این زمینه هوشیار بود.

وی از اقدامات موفق نیروی انتظامی، بسیج و نیروی انتظامی قدردانی کرد.