خبرگزاری مهر: بنادر کوچک نقش اساسی در نبرد اقتصادی کنونی دارند | اخبار ایران و جهانحمیدرضا محمد حسینی تختی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اهمیت و ویژگی های منحصر به فرد سواحل مکران اظهار داشت: این منطقه از نظر موقعیت جغرافیایی بسیار حائز اهمیت بوده و دارای پتانسیل های فراوانی در زمینه ذخایر معدنی، گردشگری و… است. .

وی افزود: منطقه مکران در صورت تکمیل زیرساخت های لازم علاوه بر رفع مشکلات اجتماعی و محرومیت زدایی می تواند زمینه ساز جهش اقتصادی در زمینه اشتغال زایی و زیرساخت ها باشد.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید بهنار و شرق هرمزگان با اشاره به رویه ها و نگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در تامین اعتبار لازم برای پروژه های عمرانی، گفت: با تلاش این اداره کل پروژه های عمرانی بسیاری انجام شده است. اجرا، بهره برداری یا در مرحله مطالعه است.”

محمد حسینی تختی خاطرنشان کرد: از جمله این پروژه ها می توان به مطالعات رصدی و شبیه سازی سواحل مکران با هدف تهیه و ارائه اطلاعات هیدرودینامیکی، بررسی مشکلات مناطق ساحلی و … اشاره کرد.

این مقام مسئول افزود: بخش خصوصی نیز در این بنادر سرمایه گذاری کرده است. اما این پورت ها نیاز به توجه بیشتری دارند.

محمد حسینی تختی افزود: بر اساس منویات مقام معظم رهبری شورای توسعه سواحل مکران به ریاست معاون اول رئیس جمهور و دبیر وزیر راه و شهرسازی تشکیل شد و چشم انداز کل کشور توسعه است. این منطقه استراتژیک».

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از ابزارهای موثر در حوزه بنادر کوچک بحث بانک ها و سوخت رسانی به کشتی های بین المللی است که می تواند درآمد بالایی برای کشور به همراه داشته باشد.

شایان ذکر است که بنادر شرق هرمزگان شامل بنادر شهید حقانی، هرمز، طیاب، سیریک و جاسک است که زیرمجموعه بنادر شهید بهنار و اداره دریانوردی در زمینه بازرگانی، مسافری و مسافری فعال است. گردشگری