خبرگزاری مهر: انگلیس سلاح های دقیق و مناسب، اخبار ایران و جهان را به ما می دهدبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، لو ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز دوشنبه در بیانیه‌ای گفت لندن تسلیحات بسیار دقیق مورد نیاز برای مبارزه با روسیه را در اختیار کیف قرار داده است.

در همین حال، بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که با هماهنگی با ایالات متحده، سامانه های موشکی پرتاب کننده چندگانه را به عنوان بخشی از کمک های نظامی جدید که می تواند اهدافی را تا فاصله ۸۰ کیلومتری مورد حمله قرار دهد، به اوکراین تحویل خواهد داد.

زلنسکی وی در یک سخنرانی شبانه گفت: من از نخست وزیر بوریس جانسون به خاطر درک کامل از خواسته ها و آمادگی بیشتر ما برای محافظت از جان مردم تشکر می کنم.

آن کلمات زلنسکی مدت کوتاهی پس از آن، اعلام شد که او با جانسون گفتگوی تلفنی داشته است.

زلنسکی قبلا وی گفت که با همکاری لندن به دنبال راه هایی برای جلوگیری از بحران غذایی و لغو ممنوعیت بندر (اوکراین) هستند. رئیس جمهور اوکراین مدعی است که روسیه از صادرات ۲۲ میلیون تن محصولات غذایی از اوکراین جلوگیری کرده است، بنابراین اگر این کشور به رفع محاصره بنادر و صادرات مجدد کمک نکند، بحران جهانی انرژی با بحران غذایی جایگزین می شود.

رئیس جمهور اوکراین نیز روز گذشته در توییتی در توئیتر اعلام کرد که کمک های دریافتی کشورش از لندن را تقویت می کند. کافی است به زودی از تقویت برنامه کمک نظامی در لندن بهره مند خواهید شد!