خبرگزاری مهر: انتقاد مکزیک از واشنگتن برای کمک نکردن به کشورهای آمریکای لاتین | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الزهر، «اندرس مانوئل لوپز اوبرادوررئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که ایالات متحده چندین سال است که نمی تواند حدود ۴ میلیارد دلار برای توسعه کشورهای آمریکای مرکزی فراهم کند، اما ۴۰ میلیارد دلار بلافاصله به اوکراین کمک می کرد.

وی گفت: ما در مورد ۴ میلیارد دلار صحبت می کردیم، اما در پنج سال گذشته چیزی داده نشده است. در همان زمان، قانونگذاران ایالات متحده به اتفاق آرا اجازه هزینه ۴۰ میلیارد دلاری برای تسلیحات اوکراینی را دادند.

قبلا همچنین لوپز اوبرادور وی در سفر خود به گواتمالا، عدم تمایل واشنگتن به ایجاد شرایط برای رشد و شکوفایی کشورهای آمریکای مرکزی را غیرقابل قبول توصیف کرد و گفت: «مقامات آمریکا بسیار بیشتر به وضعیت اوکراین توجه دارند تا مشکل مهاجرت در منطقه».

لوپز اوبرادور او همچنین اعلام کرد که قصد دارد در ماه جولای با جو ملاقات کند بایدنرئیس جمهور آمریکا در واشنگتن در حال مذاکره است. رهبر مکزیک گفت که قصد دارد در مورد فرآیندهای ادغام و مشکل مهاجرت از کشورهای آمریکای مرکزی گفتگو کند.

بر اساس آمارهای رسمی نشان می دهد که مقامات مکزیکی از اول ژانویه تا ۱۳ آوریل سال جاری بیش از ۱۱۵۰۰۰ مهاجر غیرقانونی را که به دنبال رسیدن به ایالات متحده بودند، دستگیر کردند. و.