خبرگزاری مهر: ادامه اعتراضات در عدن | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، آناتولی گزارش داد: عدن که تحت کنترل عناصر وابسته به ائتلاف سعودی است امروز برای سومین روز متوالی شاهد تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و خدمات نامناسب بود.

بر اساس این گزارش، شاهدان عینی گفتند که ده ها جوان یمنی در اعتراض به وخامت اوضاع معیشتی، گرانی و خدمات ضعیف به ویژه دسترسی به برق در خیابان منصوره تظاهرات کردند.

شاهدان افزودند که تظاهرکنندگان برای ابراز خشم خود راه های اصلی را با سنگ بستند و لاستیک ها را آتش زدند.

و بخش‌هایی از عدن شاهد اعتراضات در دو روز گذشته بود. ارزش ریال یمن در برابر ارزهای خارجی در روزهای اخیر کاهش یافت و به بیش از ۱۱۰۰ ریال در برابر دلار رسید.

شایان ذکر است که شهروندان ساکن در جنوب یمن از شرایط بد اقتصادی و امنیتی رنج می برند که در نتیجه ضعف دستگاه های امنیتی به ناامنی منجر شده است.

منابع آگاه در دولت وابسته به ریاض پیشتر اعلام کرده بودند که عربستان سعودی یک گروه افراطی جدید را به جای گروه های افراطی امارات در عدن تشکیل داده است.

به گفته این منابع، نیروهای جدید موسوم به «نیروهای شاد یمن» در حال آماده شدن برای کنترل شهر عدن هستند.

رژیم سعودی بیش از هفت سال است که به همراه چند کشور عربی دیگر وابسته به خود به یمن حمله کرده است. در جریان این تجاوز هزاران یمنی کشته و زخمی شدند و زیرساخت های این کشور آسیب جدی دید.