خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، اکبر رحمانی پیش از ظهر یکشنبه در بازدید از پروژه های راه و شهرسازی شمال استان اردبیل اظهار داشت: در بازدید از مسیر دوم تا تقاطع کویر الرازی، محور کرمی. belisawar، پارس آباد به مشجن شهر و تونل دوم اردبیل- آستارا را داشتیم، با روند اجرای این پروژه ها و طرح های توسعه در این قطعه آشنا شدیم.

وی تصریح کرد: استان اردبیل با برخورداری از قابلیت های مناسب در تولید محصولات کشاورزی و همچنین گردشگری نیازمند زیرساخت های جاده ای برای حمل و نقل کالا و مسافر با ایمنی بالا است.

رئیس اداره امور راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان برنامه و بودجه کشور و شهرسازی و روستایی کشور گفت: در سال های اخیر با مجوز قانونی از برنامه ملی، بودجه و ردیف اعتبارات، بزرگراه های شمال و جنوب استان توسعه یافته است. سریع و تلاش می کنیم با تلاش پیمانکاران این پروژه ها را در سریع ترین زمان ممکن به اتمام برسانیم.

الرحمانی افزود: سازمان برنامه و بودجه علیرغم محدودیت منابع در تلاش است تا پروژه های عمرانی خود را به ویژه در حوزه راهداری و راهسازی ادامه دهد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود خاطرنشان کرد: در استانداری از پروژه های راهسازی به صورت جدی حمایت می شود تا این فرمانداری در مسیر پیشرفت در داشتن راه های ایمن قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه سفر اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به استانداری اردبیل، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و معاونت شهرسازی و روستایی سازمان برنامه و بودجه کشور نخست وزیر را همراهی می کردند. سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اردبیل و مدیرکل راه و شهرسازی استان از حوزه راهسازی و توسعه راهداری بازدید و در جریان آخرین پیشرفت این پروژه ها قرار گرفتند.