خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


خبرگزاری مهر – گروه استان ها: پس از گذشت چند ماه که تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر تک رقمی شد و حتی در برخی روزها بیمار جدیدی شناسایی نشد، روند ابتلا به کرونا در هفته های اخیر افزایش یافت.

افزایش تعداد مبتلایان به کرونا باعث افزایش تعداد بستری‌ها می‌شود و در نتیجه احتمال افزایش آمار فوتی‌های کرونا در استان وجود دارد.

یکی از مهم ترین عوامل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان را می توان عدم توجه به دستورالعمل های بهداشتی دانست تا جایی که اکثریت مردم از استفاده از ماسک غافل شده اند.

افزایش تعداد بیماران و بستری شدن در بیمارستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در هفته های اخیر شاهد افزایش تعداد مبتلایان و بستری شدن در بیمارستان های استان بوشهر بوده ایم.

حسن ملکی زاده افزود: در حال حاضر ۷۹ بیمار مبتلا به کرونا در استانداری بوشهر بستری هستند که سه نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری و یک نفر نیز در شرایط شدید بیماری کرونا قرار دارد.

وی از پذیرش ۴۷ بیمار جدید طی شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: طی شبانه روز گذشته ۳۹ نفر از این بخش ها ترخیص شده و حالشان خوب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر تعداد کل بیماران کرونایی شناسایی شده در استان را ۱۰۵۶۶۵ نفر عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون ۲۱۷۲ نفر فوت کرده اند.

افزایش بستری‌ها به دلیل ویروس کرونا در استانداری بوشهر / دستورالعمل‌ها باید رعایت شود

شهرهای قرمز و نارنجی را افزایش دهید

پس از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر، رنگ شهرها نیز تغییر کرد و شاهد افزایش تعداد شهرهای قرمز و نارنجی کرونا در استان بودیم.

بر اساس آخرین مورد کرونا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شهرهای بوشهر، دیر و کنگان در وضعیت آبی کم خطر کرونا قرار دارند.

همچنین بر این اساس شهرهای دلم، گاناوه، دشتی، دشتی، عسلیه و جم در وضعیت زرد با میانگین خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

بر اساس آخرین وضعیت رنگ آمیزی کرونا، شهر تنگستان نیز در حالت قرمز قرار گرفت.

ضرورت واکسیناسیون تقویتی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به روند افزایشی ویروس کرونا در استان تصریح کرد: موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در روزهای اخیر رو به افزایش است.

مخرج بارجوی فردی وی تزریق یک دوز واکسن کرونا را ضروری دانست و افزود: همه افراد بالای ۱۸ سال که ۶ ماه از مصرف قبلی واکسن می گذرد باید دوز دیگری از واکسن تزریق کنند.

اهمیت رعایت توصیه های بهداشتی

وی خاطرنشان کرد: افرادی که هنوز نوبت اول یا دوم واکسیناسیون را دریافت نکرده‌اند سریعاً واکسیناسیون خود را انجام دهند و دوره سوم واکسیناسیون برای گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال فقط برای افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای و نقص در آن دارند توصیه می‌شود. سیستم ایمنی. .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه واکسیناسیون کافی نیست، افزود: نکات بهداشتی مانند شستن دست ها، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در مکان های شلوغ باید رعایت شود.