خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر محمد الرشیدی، عصر پنجشنبه در اولین همایش شعر آئینی «حضرت نوکر» و یاد و خاطره مرحوم مسلم مقدسی خادم. رضایت و اهل خانه را ستایش کرد (پ) در کرمانشاه برگزار شد، عنوان شد: کرمانشاه در عرصه فرهنگ و هنر دارای توانمندی های عظیمی است که از جمله آن می توان به شعر آئینی اشاره کرد.

وی افزود: باید قدر خاستگاه فرهنگی استان کرمانشاه را بدانیم چرا که اساتید برجسته ای در حوزه فرهنگ در استان وجود دارند که از جمله آنها می توان به کشیش اشرفیه و قاری قرآن وحید نظریان اشاره کرد که از نظر کمی و کیفی ممتاز و مورد تحسین قرار گرفته اند. توسط قاریان برجسته کرمانشاهی.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: مرحوم مسلم مقدسی که بعد از ایشان همایش شعر دینی حضرت نوکار برگزار شد از جمله افرادی است که برای کرمانشاه زحمات زیادی کشید و همایش شعر کردی را تأسیس کرد. مقاومت. او همه را به خود جذب کرد و یک هنرمند به تمام معنا بود.

الرشیدی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از اقدامات برجسته مرحوم مقدسی در کرمانشاه برپایی ضیافت شام در سالروز شهادت امیرالمومنین(ع) است.پ) در ماه مبارک رمضان بود که در شهر کرمانشاه خیر و برکت داشت.