خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانسرهنگ پاسدار محمد نصرفانی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طرح تابستانه فیروزه ای بسیج از دیگر خدماتی است که بسیج به مردم اصفهان ارائه می کند، اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان است. در تابستان ۱۴۰۱ م.

وی ادامه داد: «بسیج» مانند همه عرصه ها برای خدمت به مردم حضور یافته و برنامه های متنوعی برای این مهم و غنی سازی اوقات فراغت دارد و طرح میوه تابستانی فیروزه ای ثمره تابستان بسیج برای مردم است. مردم، نوجوانان و جوانان اصفهان».

فرمانده ناحیه مقاومت امام صادق(ع)پ) اصفهان گفت: در این طرح برنامه های متنوعی از جمله ارائه خدمات تفریحی و رفاهی در نظر گرفته شده است. خدمات به مردم حتی مردمی که در حاشیه نشین ترین مناطق شهر اصفهان زندگی می کنند با بسیج و تحقق عدالت اجتماعی در خصوص بهره برداری از توانمندی هایی که در شهر اصفهان وجود دارد.

وی ادامه داد: تقویت نشاط اجتماعی نوجوانان، جوانان و خانواده ها از طریق برنامه های مختلف ورزشی، اردوها، برنامه ها و مسابقات قرآنی و تقویت بنیه علمی دانش آموزانی که به دلیل ابتلا به کرونا مجبور به برگزاری کلاس های غیرحضوری به مدت دو سال و برخی می شوند. حد علمی پایگاه دانش‌آموزی به‌ویژه که در مناطق محروم آسیب‌پذیر است، با برگزاری کلاس‌های کمک آموزشی توسط معلمان به عنوان یک تعهد خدمت، به تقویت بنیه تحصیلی دانش‌آموزان کمک می‌کنیم.

سرهنگ نصراصفهانی گفت: در این طرح به جذب نوجوانان در برنامه های آموزش و پرورش مسجد و بسیج ادامه می دهیم و در طول سال با نوجوانان و خانواده های آنها ارتباط برقرار می کنیم و از این طریق رزمایش های مختلف بسیج از جمله در نظر خواهیم گرفت. تمرینات نظامی».

وی افزود: در این طرح از اقشار مختلف بسیج اعم از بسیج فرهنگیان، مهندسین، هنرمندان، جامعه پزشکی و سایر صنوف پزشکی بکار گرفته می شود و نوعی نقشه ایجاد می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت امام صادق(ع)پ) اصفهان خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین نتایج این طرح شناسایی نوجوانان است. با طرح های تابستانی و فعالیت های گروهی از جمله تشکیل گروه های سرود و آموزش های مهارتی برای جوانان و نوجوانان با برگزاری کلاس های مهارتی مختلف در خدمت خانواده ها هستیم.

وی ادامه داد: همچنین ارائه خدمات ارزان و رایگان به خانواده های محله خود و در محیطی سالم و امن از دیگر مزایای این طرح است و همچنین از طریق این طرح و سیاست های مقام معظم رهبری برای خانواده ها از جمله با خانواده ها ارتباط برقرار می کند. سبک زندگی.” ما به رشد جمعیت، آگاه سازی خانواده ها از آموزه های قرآن و ایجاد امید برای آینده ادامه خواهیم داد.

نصر اصفهانی ادامه داد: دبیرخانه طرح تابستانه فیروزه معاونت امام صادق(ع) سازمان آموزش و پرورش تشکیل و فعال شده است و از همه طرف ها می خواهیم که توانمندی های فعلی خود را برای این طرح و ضوابط بسیج فراهم کنند تا پایگاه ها افراد و نوجوانان می توانند این قابلیت ها را فراهم کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت امام صادق(ع)پ) اصفهان با بیان اینکه اختتامیه این طرح در هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا انجام می شود، افزود: تاکنون ۲۵۰ پایگاه مقاومت بسیج در محلات مختلف به ثبت رسیده و آمادگی خود را برای طرح تابستانه فیروزه با اعلام آمادگی کرده اند. قدردانی. پایان تابستان نظامی، قرآنی، علمی و مهارتی ادامه خواهد داشت.