خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مراسم رونمایی از کتاب «نشستن در نگاهی دیگر» اثر رضا پورحسین نویسنده، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در هشتمین نشست «خانواده با کتاب» یکشنبه ۲۹ خردادماه برگزار می شود. در فرهنگسرای خانواده

نشستن نگاه دیگری یک کتاب روانشناسی و رسانه ای است که بیان می کند هرکسی که می خواهد به طور سازنده در یک بحث شرکت کند باید با ادبیات آن آشنا باشد. کلمه پرسپکتیو به این معنا تعبیر می شود که وقتی آن فکر تصور یا منتقل شود; تحلیل و انتقاد باید با حداقل سوگیری و کاملاً قابل اعتماد انجام شود.

ردا پورحسین در این کتاب سعی کرده است عوامل گفتگوی همدلانه و موانعی که مانع دستیابی به آن می شود را از طریق دیدگاه روانشناختی و تجربیات رسانه ای که در اختیار داشته و دارد، تشریح و تبیین کند. و از الگوهای شناختی و سوگیری های عاطفی در انتقاد خودداری کنند.

نگاهی دیگر نشسته، دیدگاه: درک دیدگاه و دیدگاهی دیگر در ۲۰۷ صفحه توسط انتشارات جم در سال ۱۴۰۰ منتشر شده است.

رضا پورحسین متولد ۱۳۳۸ سوابقی چون عضویت در هیات ممیزی دانشگاه تهران، عضویت در کمیته واژه گزینی شورای عالی زبان و ادب فارسی و ریاست شورای فنی صدا و سیما را در کارنامه دارد. سازمان. و..

رضا پورحسین از مدیران سابق صدا و سیما و در حال حاضر رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران است.

علاقه مندان به شرکت در برنامه فوق می توانند فردا یکشنبه ۳۰ خرداد ساعت ۱۰ صبح به فرهنگسرای خانواده واقع در خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، خیابان ۲۱، پارک شفاک مراجعه کنند.