خبرگزاری مهر: اتحادیه اروپا بر سر جنگ اوکراین با اعراب ائتلاف نمی کند | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت روسیا الیوم، منابع عربی روز جمعه اعلام کردند که اعضای اتحادیه عرب با درخواست کشورهای اروپایی برای حمایت از اوکراین موافقت کرده اند.

بر اساس این گزارش، دو روز پیش در نشستی با حضور نمایندگان دائم اتحادیه عرب و نمایندگان کمیته های سیاسی و امنیتی شورای اتحادیه اروپا، تصمیم گرفته شد که موضع بی طرف اتحادیه عرب در قبال تغییر کند. اوکراین. جنگ

بر اساس گزارشی که در نتیجه مذاکرات رهبران عرب با مقامات اروپایی منتشر شد، نمایندگان عرب با درخواست طرف اروپایی مبنی بر تغییر موضع بی طرف خود در قبال جنگ اوکراین و روسیه و اعلام حمایت از کیف مخالفت کردند.

به گفته منابع خبری حاضر در اجلاس سران اتحادیه عرب، نمایندگان اروپایی در این نشست شرکت کردند تا به تاثیر منفی عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین بر تامین مواد غذایی کشورهای عربی و کمبود گندم و سایر مواد از سراسر اوکراین رسیدگی کنند. جهان صادر می شود تا موضع اعراب را در این جنگ تغییر دهد و با جلب حمایت اعراب، مسکو را تحت فشار قرار دهد.

برخی روزنامه های انگلیسی پیشتر از تشکیل اتحاد کشورهای اروپایی با برخی کشورهای عربی برای شکست محاصره اوکراین خبر داده بودند که البته موید موضع بی طرف اعراب در مقابل جنگ به ظاهر شکست خورده اوکراین است. .