خبرگزاری مهر – ائتلاف سعودی کشتی گازی یمنی را توقیف کرد اخبار ایران و جهانو خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد که شرکت گاز یمن روز چهارشنبه از توقیف یک کشتی حامل گاز از این کشور توسط ائتلاف سعودی خبر داد.

بر اساس این گزارش، شرکت گاز یمن اعلام کرد، ائتلاف سعودی در نقض جدید آتش بس اعلام شده از سوی سازمان ملل، یک کشتی مملو از گاز یمن را توقیف کرد و به این ترتیب تعداد کشتی های حامل فرآورده های نفتی توقیف شده توسط ائتلاف سعودی را افزایش داد. ۳ کشتی

بر اساس اعلام شرکت گاز یمن، ائتلاف متجاوز سعودی نفتکش «لیدی سارا» را که حامل ۸۲۳۰ تن گاز بود، توقیف کرد.

شرکت گاز یمن افزود که تمامی این کشتی ها دارای مجوز از سازمان ملل هستند.

شرکت نفت نجات ملی دولت یمن روز سه شنبه اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی یک کشتی حامل بنزین را توقیف و به سواحل جیزان منتقل کرده است.

این شرکت تایید کرد: این کشتی طی اجرای تمامی مراحل بازرسی توسط “متجاوزان” توقیف شد و این کشتی مجوز لازم را از سازمان ملل دریافت کرد.

شرکت نفت یمن چندی پیش اعلام کرد که ائتلاف سعودی – اماراتی در ادامه نقض تعهدات خود در قبال آتش بس، یک کشتی مملو از بنزین را با وجود کسب مجوز از سازمان ملل برای ورود به بندر حدیده توقیف و توقیف کرد. ۲۹ هزار تن بنزین این کشتی علیرغم اخذ مجوزهای لازم از سازمان ملل توقیف شد.

و پیشتر «عصام یحیی المتوکل» سخنگوی شرکت نفت یمن اعلام کرد که ائتلاف سعودی آتش بس دو ماهه در آب های یمن را نقض کرده است.

لازم به ذکر است که این اقدامات متجاوزان سعودی در سایه آتش بس صورت می گیرد. دولت نجات ملی یمن بارها به نقض آتش بس توسط ائتلاف سعودی اشاره کرده و اعلام کرده که ریاض در مورد آتش بس جدی نیست.