خبرگزاری مهر: آنچه لبنان را محافظت می کند مقاومت در برابر فشارهای خارجی، اخبار ایران و جهان استبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد، انجمن علمای مسلمان لبنان در بیانیه ای به مناسبت شانزدهمین سالگرد جنگ ۳۳ روزه اعلام کرد: تجارب طولانی ثابت کرده است که آنچه تضمین کننده حفاظت و حاکمیت است. استقلال لبنان ثبات در مقابل تلاش برای تحمیل دیکته های خارجی و اولویت دادن به منافع ملی بر سایر منافع است و این ثبات از طریق مثلث ارتش، مردم و جبهه مقاومت حاصل می شود.

این انجمن افزود: تجربه نیز ثابت کرده است که دشمن صهیونیستی فقط زبان زور را می‌فهمد و می‌خواهد با هماهنگی آمریکا مرزهای دریایی را برای تامین منافع خود و تعرض به لبنان تعیین کند.

مجمع علمای مسلمان همچنین با تاکید بر نقش سازنده مقاومت خاطرنشان کرد: اگر مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی نبود این رژیم روند استخراج نفت از میادین لبنان را آغاز می کرد اما به برکت اقدامات پیشگیرانه مقاومت. جبهه، این به دست نیامده است.

انجمن فوق به دزدان معیشت شهروندان با سرقت آرد و فروش آن در بازار سیاه هشدار داد و از دولت خواست در تعقیب سارقان و انحصارگران، تعقیب قضایی، زندانی کردن و جریمه نقدی آنها را به عهده بگیرد. این کافی نیست.

علمای مسلمان لبنان همچنین از نمایندگان مجلس خواستند موضوع دزدی آرد و فروش آن در بازار سیاه را پیگیری کنند و دولت را در قبال وضعیت معیشتی شهروندان در مقابل مجلس پاسخگو کنند.

انجمن علمای مسلمان اشاره کرد که سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه، نزدیک کردن کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی، عادی سازی روابط این کشورها با تل آویو و ایجاد ناتو است. در خاورمیانه، مردم منطقه باید با این اقدامات مخالفت کنند.