حملات سایبری علیه اسرائیل؛ از هک دوربین های شهر گرفته تا حمله به وزارت جنگ


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، علیرغم دخالت گسترده رژیم صهیونیستی در تولید نرم افزارهای امنیتی مخرب و با وجود ادعای این رژیم مبنی بر ارتکاب اقدامات الکترونیکی در سراسر جهان، شبکه ها و زیرساخت های الکترونیکی این سامانه دارای حفره ها و خطاهای امنیتی بسیاری است. که منجر به نفوذ سایبری می شود. بسیاری از هکرها علیه موسسات خصوصی و دولتی در رژیم صهیونیستی این سامانه را با مشکل جدی مواجه کرده اند.

ضعف تل‌آویو در مقابله با حملات سایبری چیز جدیدی نیست و این چیزی است که سال‌ها گریبان این رژیم را گرفته است. به طوری که در سال ۲۰۱۵، دانشگاه تل آویو کنفرانسی را با مقامات ارشد امنیتی این سیستم برگزار کرد تا راه هایی برای پر کردن خلاءها و راه های مقابله با آنها بیابد. به دلیل اهمیت موضوع، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی، شخصاً در این کنفرانس شرکت کرد و در سخنرانی خود تأکید کرد که هر چه بیشتر به رایانه وابسته باشیم، آسیب پذیرتر می شویم. بنابراین ما چاره ای نداریم جز اینکه با این حملات سیستماتیک تر و سیستماتیک تر مقابله کنیم.

پس از برگزاری این کنفرانس سایبری، رژیم صهیونیستی با کمک متخصصان سیستم، نهادها و سازمان‌های دیگری مانند «گروه ویژه سایبری» را تأسیس کرد. با این حال، این اقدامات تاکنون هیچ نتیجه ای نداشته است و اسرائیل و زیرساخت های آن به طور فزاینده ای مورد هدف هکرها و حملات سایبری قرار می گیرند.

میله موسی به دوربین های مداربسته شهری نفوذ کرد

گروه هکری آسا موسی طی یک سال گذشته بیشترین حملات سایبری را به شبکه‌ها و زیرساخت‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی انجام داد. این گروه رسما اعلام کرده بود که “هدف خود را مبارزه و مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی، افشای جنایات صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی، اخلال در عملیات و آسیب رساندن به اهداف در سرزمین های اشغالی با افشای اسرار شرکت و سایر اطلاعات حساس است.”

آسا موسی فوریه گذشته اعلام کرد که به شبکه ای از دوربین های امنیتی در خیابان های اسرائیل دسترسی دارد و می تواند عکس های آنها را مشاهده کند. در حالی که رسانه های رژیم صهیونیستی ممکن است در قبال دستورات نیروهای امنیتی سکوت کرده باشند، گروه آسا موسی در کانال تلگرامی خود با انتشار تصاویر دوربین های امنیتی در داخل خیابان ها و میادین اسرائیل به صهیونیست ها هشدار داد. قبلاً گفته بودیم که شما را در جایی زدیم که تصورش را هم نمی کردید.

نفوذ عمیق وزارت جنگ اسرائیل

آسا موسی زمستان سال گذشته به مناسبت “روز جهانی حفاظت از داده ها…” از وزارت جنگ رژیم صهیونیستی غافلگیرکننده ای خبر داد. این گروه سیستم های فوق امنیتی وزارت دفاع را هک کرده و اطلاعات صدها نفر از افراد ارشد و جوان نظامی از جمله نام، آدرس ایمیل، شماره تلفن و فایل های حاوی اطلاعات اولیه گردان رزمی رژیم موسوم به گردان الفون را هک کرده است. علاوه بر این، فایل های هک شده حاوی اطلاعات نامزدهای عضویت در سرویس های امنیتی و اطلاعات شخصی حساس از قبیل وضعیت روانی، اجتماعی و اقتصادی ارتش رژیم بود. این گروه همچنین تصویری از بنی گانتز وزیر جنگ رژیم را بر روی رایانه های این وزارتخانه منتشر کرد و تهدید به توهین به نهاد نظامی و امنیتی رژیم کرد.

در همان روز، این گروه همچنین از هک دوربین های مداربسته با امنیت بالا در اطراف رافائل خبر داد. آسا موسی به دو زبان عبری و انگلیسی نوشت: “این تازه آغاز است.” رافائل یک شرکت صهیونیستی فعال در زمینه دفاع هوایی و تسلیحات نظامی ارتش تل آویو است.

و منابع عبری در ماه مارس گذشته گزارش دادند که اطلاعات “دیوید بارنیر” رئیس سازمان صهیونیستی (موساد) هک شده است. بر اساس گزارش رسانه های اسرائیلی، گروه هکری موسوم به «دست های باز» ویدئویی را در کانال تلگرام منتشر کرد که در آن اسناد محرمانه، اطلاعات شخصی و گزارش های مالی رئیس موساد را فاش می کرد. به گزارش گروه ناشناس، داده های هک شده در نتیجه عملیات هشت ساله چندین هدف در داخل سرزمین های اشغالی فلسطین از جمله مقامات ارشد سرویس های حساس امنیتی و نظامی در تل آویو به دست آمده است.

حمله هکری به شرکت اسرائیلی “ای پست” در حوزه خدمات پستی و نفوذ به سیستم های کامپیوتری شرکت لجستیکی “گلد باند” که مدیریت کشتی سازی صهیونیستی را بر عهده دارد از دیگر موارد مهم این شرکت بود. سایبر هک رژیم صهیونیستی: این اقدامات در نهایت منجر به برکناری ییگال اونا، فرمانده ارشد دفاع سایبری این رژیم شد.

نفوذ رسانه ای اسرائیلی با عنوان “حلقه عقیق”

در ۱۳ دسامبر، برخی رسانه های اسرائیلی از حمله سایبری به وب سایت ها و حساب های رسانه های اجتماعی خود خبر دادند.

روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» از هک شدن وب سایت آن خبر داد، در همین حال، روزنامه معاریو از هک شدن حساب توییتر آن خبر داد.

شبکه العربی قطر عکس هایی اختصاصی از هک دوربین های امنیتی روزنامه جروزالم پست رژیم صهیونیستی منتشر کرد که عکس هایی از تحریریه این روزنامه را نشان می داد. به گزارش شبکه العربی، این کار توسط گروهی از هکرها به نام «قاسم» انجام شده است.

هکرها تصویری گرافیکی از حمله موشکی به سایت هسته ای دیمونا منتشر کردند که در آن موشکی از حلقه عقیق با مشت به سایتی که نماد کوره اتمی اسرائیل در دیمونا بود پرتاب شد.

این حادثه در دومین سالگرد شهادت سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی از سربازان استان رخ می دهد و منشا شلیک موشک در تصویر گرافیکی نیز به حلقه عقیق حاج قاسم سلیمانی برمی گردد.

هکرهای عراقی جدیدترین تهدید سایبری رژیم صهیونیستی هستند

علاوه بر گروه‌هایی مانند آسا موسی، دست‌های باز و سایه سیاه… که سال گذشته حملات گسترده‌ای را به زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی انجام دادند، اخیراً گروه‌های هکری عراقی نیز به شبکه‌های داخلی این رژیم نفوذ کرده‌اند.

در اواخر آوریل، شبکه تلویزیونی کانال ۹ اسرائیل اعتراف کرد که در یک حمله سایبری هدف قرار گرفته و شبکه آن برای چندین ساعت از کار افتاده است. ساعاتی بعد «صابرین نیوز» گزارش داد که گروهی به نام «الطاهره» پایگاه ها و سرورهای رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است. نیروهای نفوذی عراقی روز بعد حملاتی را علیه رژیم صهیونیستی انجام دادند.

تلگرام سابرین نیوز گزارش داد که سایت ها و سرورهای رژیم صهیونیستی برای دومین روز متوالی در معرض حملات سایبری با منشاء عراقی قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، هکرها به وب سایت و سرورهای فرودگاه بانگوریون تل آویو حمله کردند. همزمان وب سایت نیو پرس به نقل از منابع عبری گزارش داد که حمله سایبری عراق، وب سایت بانک اسرائیل و وب سایت فرودگاه بن گوریون را از دسترس آنها خارج کرده است.

منابع صهیونیستی اواخر اردیبهشت ماه از حمله سایبری گسترده به سایت ها و سرورهای این رژیم خبر دادند.

این حمله که به گفته اسرائیلی ها از عراق آغاز شد، Igd، بزرگترین شرکت حمل و نقل در فلسطین اشغالی را تعطیل کرد و محموله های جدید را متوقف کرد. صهیونیست ها همچنین از توقف ایستگاه اصلی حمل و نقل عمومی و همچنین خدمات راه آهن در سرزمین های اشغالی خبر دادند.

وحشت پنهان زندگی صهیونیست ها

در پی هجوم گسترده سایبری به نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی، رسانه های این رژیم نگرانی روزافزون مقامات تل آویو را در این زمینه فاش کردند.

هاآرتص با اشاره به موارد متعدد حملات هکری، «تهدید سایبری» را یکی از بزرگترین تهدیدات موجودیت این رژیم توصیف کرد و نوشت که صهیونیست ها به این تهدید توجه کافی نداشته و با وجود افتخار به قدرت سایبری خود، در در همان زمان استدلال کردند که آنها با حملات بسیار شدیدی روبرو هستند.

روزنامه «رای الیوم» نیز با انتشار یادداشتی در این زمینه نوشت حملات سایبری «خطرناک ترین دشمن پنهان» است که رژیم صهیونیستی را به وحشت می اندازد و حرکت آن را با کلیک یک دکمه فلج می کند. جنگ اطلاعات، نبردی است که مسیر اطلاعات را اشغال می کند. مالی و توسعه قوانین و معادلات تعارض.

اگرچه دولت اشغالگر به مدرن ترین و پرهزینه ترین نرم افزارها و سخت افزارها برای محافظت از نفوذ سایبری در برابر حملات سایبری مجهز شده است، اما به نظر می رسد این فناوری مدرن کمک چندانی به اسرائیلی ها نکرده است و اکنون تهدیدات سایبری تهدیدی برای موجودیت کل سیستم است. . .

انتهای حرف / م