حضور کلیدی در ششمین نشست سیکا


رئیس جمهور به دعوت رئیس جمهور قزاقستان و به منظور شرکت در ششمین نشست سران کشورهای عضو “کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا” (سیکا)، عازم آستانه پایتخت این کشور شد. از این کشور صبح پنجشنبه

حضور کلیدی در ششمین نشست سیکا

به گزارش خبر تایم، ابراهیم رئیسی به دعوت رئیس جمهور قزاقستان و به منظور شرکت در ششمین نشست سران کشورهای عضو «کنگره» صبح پنجشنبه عازم آستانه، پایتخت این کشور می شود. در مورد تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا» (SICA).

رئیس جمهور در این سفر یک روزه علاوه بر شرکت و سخنرانی در ششمین اجلاس سران سیکا، با تعدادی از سران کشورهای حاضر در این اجلاس نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادسازی در آسیا به عنوان گردهمایی برای تقویت همکاری ها با تمرکز بر تضمین صلح، امنیت و ثبات در قاره کهن، در حال حاضر دارای ۲۷ عضو اصلی، ۸ کشور و ۵ سازمان منطقه ای و بین المللی به عنوان ناظر، اعضای این کنفرانس است. کنفرانس. توطئه

یکی از مهمترین اهداف ششمین اجلاس SICA، بررسی و موافقت با ارتقای ساختار آن از یک کنفرانس به یک سازمان منطقه ای و بین المللی خواهد بود. در این زمینه، رهبران کشورهای عضو قرار است بیانیه ای تحت عنوان “اعلامیه آستانه در چارچوب تحولات سیکا” را تصویب کنند. با تصویب روسا، روند ارتقاء ساختار و تشکیلات و تشریح وظایف و ترتیبات منطقه ای از وضعیت فعلی به تشکیلات منطقه ای تمام عیار صورت می گیرد.

از آغاز فعالیت دولت خلق، به منظور گسترش روابط تجاری و همکاری های اقتصادی و ارتقای سطح روابط سیاسی با کشورهای همسایه، رؤسای جمهور تاجیکستان، روسیه، قطر و عمان علاوه بر دو سفر به ترکمنستان پس از با گذشت ۲۰ سال از آخرین سفر رئیس جمهور ایران، رئیس جمهور ایران در شهریور ماه سال جاری برای شرکت در بیست و دومین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در شهر تاریخی سمرقند این کشور به ازبکستان سفر کرد.