حضور بیش از ۴۰ هزار گردشگر و زائر خارجی در حرم قم طی شش ماه گذشته


کمال ثریا اردکانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به فعالیت فضای مجازی و حوزه گردشگری معاونت امور بین الملل حرم حضرت کرامت طی ۶ ماه گذشته اظهار داشت: طی ۶ ماه گذشته ماه ها، ۲۴۷۵ گردشگر از ۵۷ کشور و ۳۸۱۴۰ زائر از ۲۴ کشور عربی، اردو و آذری زبان در حرم بانوی کرامت حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه این آمار مربوط به بازدید گروه هایی است که برای ارائه خدمات به دفتر امور بین الملل مراجعه می کنند، گفت: تعداد زیادی از زائران به صورت انفرادی یا جمعی بدون مراجعه به دفتر امور بین الملل به حرم مشرف می شوند. این آمار

رئیس اداره امور بین الملل آستان حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها): از ابتدای سال ۱۴۰۱ شمسی، ۱۵۷ مهمان ویژه با همراهی هیئت هایی از ۱۶ کشور از جمله سفرا، وزرا، علمای اهل سنت، اساتید دانشگاه، روسای جمهور، روحانیون مسیحی، کشیشان و روحانیون. فعالان فرهنگی به زیارت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها مشرف شدند.

وی فعالیت رسانه ای و فضای مجازی را از دیگر فعالیت های اداره امور بین الملل حرم مطهر بانوی کرامت عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۴۸ محصول رسانه ای به ۷ زبان اردو، عربی، انگلیسی، اسپانیایی و … ، پرتغالی، فرانسوی و تایلندی در این دفتر تولید شده است.

ثریا اردکانی افزود: همچنین ۲۷۹ برنامه زنده در قالب مراسم مذهبی و زیارت نیابتی به چهار زبان عربی، اردو، انگلیسی و تایلندی از حرم بانوی کرامت برای ارتباطات اجتماعی، ماهواره ای و بین المللی پخش شد. شبکه ها در ۶ ماه گذشته

انتهای پیام/ ۷۸۰۲۳
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید