حادثه تروریستی در منطقه نظامی بلگورود روسیه که منجر به کشته شدن ۱۱ نفر شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد روز شنبه یک حادثه تروریستی در منطقه نظامی رخ داد. بلگورود روسیه پشتیبانی وی در این خصوص گفت: دو نفر که یکی از دو کشور مستقل است فواید آنها در حال رفتن به دوره آموزشی تیراندازی با کمان در میدان تیر بودند بلگورود آنها دست به یک حمله تروریستی زدند که در آن ۱۱ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تروریست ها از سلاح های سبک برای تیراندازی به سربازان در این دوره آموزشی استفاده کردند.

این وزارتخانه اعلام کرد: بر اثر این تیراندازی ۱۱ نفر جان باختند و ۱۵ تن دیگر به طرق مختلف زخمی و به مرکز درمانی منتقل شدند.

هنوز مشخص نیست که تیراندازان جزو شرکت کنندگان در دوره آموزشی نظامی بوده اند بودن یا اینکه افراد خارج از برنامه آموزشی نظامی در حین تمرین به سربازان شلیک کردند بودن. همچنین انگیزه عاملان این حمله مشخص نشد و جزئیات عاملان این حادثه تروریستی اعلام نشد.

جزئیات بیشتر در مورد این حادثه فاش نشده است، اما نام عمومی بلگورود مربوط به زیردریایی فوق مدرن ارتش روسیه است که این روزها همزمان با تحولات اوکراین به آب انداخته شد. گفته شده است که روسیه یک زیردریایی استبلگورودبرای کنترل قطب شمال، اما اخیراً آن را به ناوگان دریایی خود واگذار کرد تا آنچه را که «مادر زیردریایی‌ها» می‌نامد، ارائه دهد.

همزمان با حادثه تروریستی بلگورودوزارت دفاع روسیه نیز در گزارش روزانه خود از جنگ اوکراین اعلام کرد که نیروهای پدافند هوایی این کشور دارای هواپیمای جنگی هستند. سوخو – ۲۵ ارتش اوکراین در منطقه نیکولایف وی سرنگون شد و بر اساس این خبر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر درگیری در منطقه خارکفبیش از ۵۰ سرباز ارتش اوکراین کشته شدند، ۲ تانک، ۵ خودروی زرهی و یک انبار مهمات منهدم شد.

در حملات هوایی ارتش روسیه با موشک های دقیق به محل تجمع گردان دوم تیپ ۶۵ مکانیزه ارتش اوکراین در منطقه. زاپوروژیهبیش از ۱۶۰ نیروی نظامی اوکراین کشته شدند. به گفته وزارت دفاع روسیه، ارتش اوکراین نیز درگیر درگیری در این مناطق است دونتسک و لوهانسک ۶۰ نفر در این منطقه هستنددو عمل حسابی“۳۰ نفر در منطقه”احمق تر“۵۰ نفر و در منطقه”دوچانی۱۲۰ نفر از دست دادند.