جو بایدن در اعلامیه روز مردم بومی را گرامی می دارد


رئیس جمهور بایدن این هفته اعلامیه ای را به مناسبت روز مردم بومی اعلام کرد – این اولین باری است که رئیس جمهور آمریکا از این تعطیلات یاد می کند.

بایدن در بیانیه خود در روز جمعه نوشت: “در روز مردم بومی ، ملت ما سهم ارزشمند و مقاومت مردم بومی را جشن می گیرد ، حاکمیت ذاتی آنها را به رسمیت می شناسد و متعهد می شود که از اعتماد و تعهدات دولت فدرال به ملت های قبیله ای احترام بگذارد.” “امروز ما تاب آوری و قدرت مردم بومی و همچنین تأثیر مثبت بی حد و حصر آنها بر همه جنبه های جامعه آمریکا را به رسمیت می شناسیم.”

این تعطیلات مدتهاست پروژه فعالانی است که کریستف کلمب را به نسل کشی علیه مردم بومی آمریکا متهم می کنند و به شدت با تعطیلات مشابه او مخالفت می کنند.

بایدن همچنین روز کلمب را در روز جمعه جشن گرفت ، اما – در اقدامی غیر معمول – بیانیه ای طولانی از مخالفان خود را در بیانیه خود گنجاند.

رئیس جمهور جو بایدن و دب هالند وزیر کشور در مراسم امضای مرمت و حفاظت از سه اثر ملی در 8 اکتبر 2021 شرکت می کنند.
اخبار ساحل اقیانوس آرام / Shawn Thew – استخر از طریق CNP

بایدن گفت: “امروز ما همچنین تاریخ دردناک اشتباهات و جنایاتی را که بسیاری از کاشفان اروپایی برای ملل قبیله ای و جوامع بومی ایجاد کرده اند ، به رسمیت می شناسیم.” “برای بومیان آمریکا ، اکتشافات غربی موجی از ویرانی را به دنبال داشته است: خشونت علیه جوامع بومی ، آوارگی و سرقت قبایل بومی ، معرفی و گسترش بیماری و موارد دیگر.”

دیدگاهتان را بنویسید