جومان ویلیامز وکیل عمومی کاندیدای فرمانداری است


جومان ویلیامز ، دادستان ایالت نیویورک در حال پیگیری نامزدی فرمانداری در دور برگشت بزرگ علیه فرماندار کتی هوچول است. این دو در یک مبارزه شگفت انگیز برای ستوان فرماندار در سال 2018 با یکدیگر روبرو شدند ، جایی که ویلیامز تقریباً 47 درصد آرا را به دست آورد.

ویلیامز روز سه شنبه اعلام کرد که در حال ارسال اسناد برای تشکیل یک کمیته اکتشافی به شورای انتخاباتی ایالت نیویورک است. هوچول قبلاً گفته است که قصد دارد برای یک دوره کامل نامزد شود.

ویلیامز در بیانیه ای با اعلام تولد خود به عنوان فرماندار گفت: “من تمام دوران حرفه ای خود ، بیشتر عمر خود را صرف فشار ، التماس و مبارزه به نمایندگی از مردم و علیه بی عدالتی و بی تحرکی کرده ام.” وی گفت: “اکنون ، دولت ما در تلاش است تا از یک بیماری همه گیر بهبود یابد و از دوران مسمومیت ، رسوایی ، خودخواهی و شخصیتی که مانع پیشرفت است ، پیش رود. من همیشه به خدمات عمومی اختصاص داده ام و در هفته های آینده به این فکر خواهم کرد که چقدر می توانم در آن کار برای تجدید نیویورک خدمت کنم. ”

کمیته مدیریتی جدید ویلیامز ، که اولین بار توسط نیویورک تایمز گزارش شد ، کاملاً غیر منتظره نبود. مدت کوتاهی پس از استعفای اندرو کوئومو فرماندار سابق ماه گذشته ، مدعی العموم به نمایشگاه برایان لرر WNYC دعوت شد ، جایی که از وی پرسیده شد که آیا وی برای پست جدید فرماندار مورد معاینه قرار می گیرد یا خیر. پاسخ او این لحظه را پیش بینی کرد.

“تفاوت های زیادی بین این دو وجود داشت و اینکه ما چگونه فکر می کردیم دولت باید جلو برود ، چگونه باید از این موقعیت استفاده کرد و آنچه در آلبانی مورد نیاز بود. ویلیامز به WNYC گفت که آنها فقط نمی روند. وی افزود: “من دوباره می گویم که این بحث بعدها است و این موضعی نیست که من به آن علاقه دارم.”

اگر ویلیامز نژاد خود را رسمی کند ، حامیان می گویند او مجبور به گفتگو در مورد مسائلی خواهد شد که وی در طول مدت فعالیت خود در شورای شهر و دفتر دادستانی کل – اصلاحات عدالت کیفری ، مسکن مقرون به صرفه و انصاف.

در حالی که هوچول خاطرنشان می کند که از مشکلاتی که 11 زن با شکایات آنها در گزارش دادستان کل کشور ثبت شده اند بی اطلاع است ، ویلیامز می تواند این سال را مطرح کند که آیا یک معاون فرماندار که به دنبال تعادل با استاندار بود ، این مسائل را زودتر تشخیص داده بود؟ به در طول رقابت خود با هوچول به عنوان ستوان فرماندار در سال 2018 ، او این دفتر را به عنوان کنترل قدرت فرماندار در نظر گرفت.

ماه آینده ، ویلیامز قصد دارد یک هیئت مشورتی از دیگر مقامات منتخب ، به همراه سازمان دهندگان جامعه و وکلای سراسر ایالت تشکیل دهد ، در حالی که یک تور گوش دادن در سراسر ایالت را انجام می دهد.

برد لندر ، عضو شورای شهر و نامزد دموکرات ها برای کنترل شهر ؛ آنتونیو رینوسو ، عضو شورا و نامزد دموکرات برای رئیس منطقه بروکلین ؛ و تیفانی گاریگا ، رهبر اکثریت شورای مشترک هادسون ، اولین اعضای تعیین شده در هیئت مشورتی هستند که در مورد استراتژی مبارزات انتخاباتی و اولویت های سیاسی مشاوره خواهند داد.

سخنگوی کمپین فرماندار هوچول هنوز به درخواست اظهار نظر در مورد افتتاح کمیته اکتشافی ویلیامز پاسخ نداده است.

هوچول روز سه شنبه در آلبانی بود و در مراسم سالانه افسران پلیس اظهار نظر کرد. یک روز قبل از حضور در برانکس و کوئینز در دو رویداد جداگانه که به اولویت های اصلی وی پرداخت: مبارزه با شیوع COVID-19 و ارائه کمک مستقیم به نیازمندان نیویورکی ، در این مورد ساکنان غیرقانونی که با خسارت ناشی از بقایای طوفان ایدا

هوچول با سنگینی دفتر اجرایی در پشت سر خود ، هفته های اول را در کار خود گذراند و کار خود را تکمیل کرد و به سرعت به سمت قوانین و پروژه های مسدود رفت و اغلب با اعلام گروه های زیادی از مقامات منتخب و وکلای جامعه اعلامیه می کرد.

ویلیامز تنها کاندیدایی نیست که می تواند به چالشی برای هوچول نگاه کند. CNBC هفته گذشته گزارش داد که لتیتیا جیمز ، دادستان کل ایالات متحده نیز در حال نامزدی احتمالی برای فرمانداری در سال آینده است. وی قرار است صبح روز چهارشنبه در انجمن نیویورک بهتر سخنرانی کند. این سازمان غیرانتفاعی که از برخی از رهبران شرکت های غیرانتفاعی و مدنی شهر تشکیل شده است ، رویدادهای صبحانه نیمه عادی را سازماندهی می کند ، جایی که رهبران منتخب برای اعلام ایده های جدید سیاسی مهم شناخته شده اند.

برای جیمز ، تصمیم برای نامزدی فرمانداری ذاتاً پیچیده تر می شود. متحدان کوئومو ، از جمله وکیل و سخنگوی فعلی وی ، جیمز را متهم به انجام تحقیقات ناعادلانه با انگیزه بلندپروازی سیاسی خود کردند. این حملات احتمالاً در طول یک کمپین اولیه دوباره رخ می دهد. تصمیم برای تبدیل شدن به شهردار دولتی همچنین به معنای کنار گذاشتن شانس برای خدمت به عنوان یک کارمند دولت به عنوان دادستان کل کشور است ، یک مزیت خودکار در هر مسابقه اولیه.

برای ویلیامز ، این خطرات مانند پیشنهاد او به عنوان ستوان فرماندار در سال 2018 اعمال نمی شود. در آن زمان ، او به عنوان یکی از اعضای جلسه شورای شهر نیویورک ، پس از شکست به موقعیت خود بازگشت. اگر او در انتخابات عمومی نوامبر برای دادستان کل برنده شود ، حداقل تا سال 2025 دادستان کل باقی خواهد ماند – حتی اگر پیشنهاد وی به عنوان فرماندار ناکام بماند – با احتمال نامزدی مجدد برای یک دوره دیگر در شهر پس از آن.

دیدگاهتان را بنویسید