جنجالی که عروس خاندان سلطنتی بریتانیا با حضورش در انتخابات آمریکا ایجاد کرد


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، «مگان مارکل» همسر پسر خانواده سلطنتی بریتانیا اعلام کرد که در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا رای داده است. پس از اعلام این خبر، وی متهم به نقض پروتکل حفظ بی طرفی سیاسی خانواده سلطنتی بریتانیا شد.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، سایت متعلق به مارکل و همسرش «هری» پسر پادشاه انگلیس در یکی از صفحات خود از خوانندگان این سایت خواست تا برای تعیین سرنوشت در انتخابات شرکت کنند. از ۴۳۵ نفر کرسی در مجلس نمایندگان آمریکا و ۳۴ کرسی در سنای این کشور که روز سه شنبه برگزار می شود.

در این سایت و زیر عکسی از مگان مارکل روی لباسش نوشته شده “من رای دادم”: “امروز روز انتخابات در آمریکاست! وقت آن است که از خانه بیرون برویم و رای دهیم!”

در این مقاله، مشخص نیست که عروس سلطنتی بریتانیا، ملقب به دوشس ساسک، در انتخابات میان دوره ای آمریکا به چه کسی رای داده است، اما حاوی پیوندی به وب سایت یک سازمان غیردولتی متعلق به آن بود. نوشته شده توسط کاتلین اونگر، حامی دموکرات های انتخاباتی.

اگرچه اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا مانند سایر شهروندان از حق رای در انتخابات برخوردارند، اما صوفیان از این حق برای حفظ بی طرفی سیاسی این خانواده استفاده نمی کنند.

مارکل، منتقد «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا، در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا قبل از ازدواج با پسر پادشاه انگلیس، به ترامپ حمله کرد و او را « تفرقه افکن» و «زن ستیز».

سال گذشته گزارش شد که این عروس آمریکایی خانواده سلطنتی بریتانیا به نمایندگی از حزب دموکرات در سال ۲۰۲۴ در حال بررسی نامزدی برای ریاست جمهوری آمریکا است که ترامپ در پاسخ به این گزارش گفت که چنین چشم اندازی او را تشویق می کند تا دوباره نامزد ریاست جمهوری شوید

مگان مارکل آمریکایی که مادرش سیاه پوست است، قبل از ازدواج با هری، نوه ملکه انگلیس، به عنوان بازیگر فعالیت می کرد. پس از ازدواج، او و همسرش به ترتیب به اعضای خانواده سلطنتی دوک و دوشس ساسکس تبدیل شدند.

نوه ملکه انگلیس و همسرش، مگان مارکل، در مارس ۲۰۱۹ از نقش خود به عنوان اعضای ارشد خانواده سلطنتی استعفا دادند و در کالیفرنیا ساکن شدند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید