جنبش امل: در مقابل تجاوزات اسرائیل بیکار نخواهیم ماند


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، جنبش امل لبنان تاکید کرد رژیم موقت صهیونیستی در صدد غارت نفت و گاز این کشور است.

جنبش امل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: رژیم صهیونیستی با حمله به لبنان در سال ۱۹۸۲، قصد داشت این کشور را از حالت استوار خارج کند و به توافق‌های شهرک‌سازی و تسلیم بپردازد، اما امل و همه جناح‌های شریف لبنانی با کمک سوریه. ، توانستند با این مشکل مقابله کنند.

در سال ۱۹۸۲ ارتش اسرائیل با شرکت ۱۰۰۰۰۰ سرباز بخش هایی از لبنان از جمله بیروت را اشغال کرد و به این ترتیب جنگ اول لبنان آغاز شد. در آن زمان صهیونیست ها در صدد بیرون راندن گروه های مقاومت فلسطین و نیروهای سوری حاضر در لبنان بودند.

این روزنامه به نقل از این بیانیه نوشت: مانند امام موسی صدر که تمامی نقشه های رژیم صهیونیستی برای تجزیه در لبنان را خنثی کرد، باید از نفوذ رژیم صهیونیستی تحت عناوین مختلف جلوگیری کرد.

امل خاطرنشان کرد: دشمن اسرائیلی امروز نیز به اقدامات خصمانه خود ادامه می دهد و منابع دریایی، نفت و گاز لبنان را به سرقت می برد و اخیرا برای غارت این منابع وارد میدان مورد مناقشه کاریش شده است.

جنبش لبنان افزود که موضوع تعیین مرزهای دریایی یک معامله یا معامله نیست و لبنانی ها هیچ گونه نقض حاکمیت دریایی، زمینی و هوایی خود را نمی پذیرند. بنابراین نمی توان اقدامات خصمانه دشمن صهیونیستی را نادیده گرفت و رها کرد.

امل بر آمادگی لبنانی ها در همه سطوح و اتخاذ تدابیر لازم و مناسب برای توقف این تجاوز تاکید کرد و بر لزوم تشکیل هر چه سریعتر دولت برای حل مشکلات اقتصادی و مالی لبنان تاکید کرد.

دیروز (یکشنبه) یک روزنامه لبنانی گزارش داد که یک کشتی “اسرائیلی” برای استخراج گاز به میدان مورد مناقشه کاریش با لبنان رسیده است (جزئیات بیشتر).

انتهای حرف / م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید