جلسه کمیته هماهنگی شیعیان عراق با حضور مصطفی الکاظمی – خبرگزاری مهر ایران و جهانو خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه گزارش داد که کمیته هماهنگی شیعیان عراق روز پنجشنبه با حضور مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور تشکیل جلسه داد.

بر اساس این گزارش، این دیدار در منزل فالح الفیاض و با حضور مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق برگزار شد.

در همین حال، کمیته هماهنگی شیعیان عراق با صدور بیانیه ای از نشست عادی خود در روز پنجشنبه برای بررسی تعدادی از مسائل امنیتی و سیاسی خبر داد.

بر اساس بیانیه کمیته هماهنگی شیعیان عراق، این نشست در دو محور برگزار شد که اولین جلسه به میزبانی نخست وزیر عراق و با محوریت وضعیت امنیتی ترکیه و تحرکات آن و همچنین چالش های پیش روی عراق در زد و خورد. تروریسم

حضور عراق در کنفرانس انرژی ریاض نیز به عنوان یکی از اولین موضوعات در نشست کمیته هماهنگی شیعیان اعلام شد.

این بیانیه می افزاید: محور دوم این نشست نیز به موضوعات سیاسی مربوط می شود و شرکت کنندگان در این نشست درباره مذاکرات جاری میان گروه های عراقی برای تشکیل دولت گفتگو کردند.

کمیته هماهنگی شیعیان نیز از تشکیل کمیته مذاکره با گروه های عراقی در این زمینه خبر داد.

الکاظمی در سخنان خود در جلسه هیئت دولت گفت: یادآوری می کنیم که در چنین روزهایی شهر موصل به دست گروه تروریستی داعش افتاد که برای جلوگیری از تکرار آن نیاز به تفکر و تفکر در مورد دلایل این وضعیت است. ” . “

الکاظمی با تاکید بر اینکه نیروهای ما آماده دفاع از میهن و شهروند عراقی هستند، گفت: من وارد بحث سیاسی نمی شوم و گروه های سیاسی باید نسبت به میهن و میهن مسئولانه عمل کنند.

نکته قابل توجه این است که عراق در روزهای اخیر بر سر تشکیل دولت جدید وارد اختلافات سیاسی شده است. با وجود اینکه الصدر در انتخابات پارلمانی عراق اکثریت را به دست آورد، اما در جریان رایزنی ها برای تشکیل دولت موفق به انجام این کار نشد.