جزئیات عمل جراحی تومور مغزی مهسا امینی


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره جزئیات عمل تومور مغزی مهسا امینی توضیحاتی ارائه کرد.

جزئیات عمل جراحی تومور مغزی مهسا امینی

به گزارش تایم نیوز، حسین زوانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص اظهارات عجولانه برخی افراد در خصوص علت فوت مهسا امینی گفت: مشکل شکل گرفته است و نتایج به دست آمده تاکنون نشان می دهد که وجود دارد. هیچ نشانه ای از شکستگی یا خونریزی زیر عنکبوتیه در جمجمه بیمار نیست.

وی با اشاره به اینکه ضربه مغزی که می تواند باعث مرگ فرد شود با خونریزی یا سایر علائم مرتبط مرتبط است، گفت: در سی تی اسکن بیمار علائمی از شرایط ذکر شده مشاهده نشد. مردم جامعه حق دارند با این سوال روبرو شوند که چرا جوانی بدون ضربه مغزی جان خود را از دست داد؟ این سوال از سوی پزشکان نیز مطرح شد اما سی تی اسکن و پرونده بیمار نشان داد که مهسا امینی در بیمارستان میلاد تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته است و تمامی تصاویر نشان می دهد که جمجمه بیمار از سمت راست مغز باز شده است. برای برداشتن تومور با جراحی، اثرات جراحی روی جمجمه قابل مشاهده است. بخشی از تومور نیز در مغز بیمار باقی مانده است.

کمیت توضیح داد: بررسی ها حاکی از آن است که بیمار به دلیل این جراحی به دیابت بی مزه نیز مبتلا است. نظرات تکمیلی ارائه خواهد شد. وضعیت بیمار باید به طور کامل توسط کمیسیون حقیقت بررسی شود تا حقوق خانواده بیمار تضییع نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه این اغتشاشات ناشی از فوت مرحوم امینی بود، تصریح کرد: ماه ها بود که عده ای برای دامن زدن به این بحران در ابتدای جنگ برنامه ریزی کردند که در کشور آشوب ایجاد کنند. . سال تحصیلی دانشگاه.

وی با اشاره به اینکه دشمن برای انجام این اغتشاشات برنامه ریزی کرده است، گفت: مجموع افرادی که در این اغتشاشات در کشور شرکت کردند به ۵۰ هزار نفر هم نمی رسید، اما عملکرد تیم های ۱۰۰ و ۲۰۰ نفره در مناطق جداگانه بود. این از کشور نشان می دهد که مردم برای شورش ها آموزش دیده اند، کشور در وضعیت خوبی است.

استاد رادیولوژی گفت: عده ای نیز به دلیل مسائلی مانند گرانی، فساد اداری و سایر مسائل اجتماعی سعی کردند اعتراض خود را به مسئولان اعلام کنند اما وقتی احساس کردند اغتشاش گران به دنبال تغییر نظام و اغتشاش هستند، او از این افراد کناره گیری کرد