جزئیات انصراف خودرو سایپا از مراحل قرعه کشی


خودروهای سایپا به دلیل افزایش تولید در دور دوم از قرعه کشی حذف می شوند.

جزئیات انصراف خودرو سایپا از مراحل قرعه کشی

گزارش کردن زمان خبریسایپا چندی پیش در جشنواره فروش محصولات خود به مناسبت عید غدیر قم که از چهارم تیرماه آغاز شده بود، اعلام کرد که طرح فروش ویژه و پیش فروش خودرو شاهین را بدون انجام مراحل قرعه کشی تا تکمیل ظرفیت راه اندازی می کند.

و بر اساس آنچه سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد، افزایش تولید و کاهش تعهدات، برای اولین بار پس از سه سال، خودروی شاهین برای فروش فوری عرضه می شود. با بررسی ثبت نام کنندگان در مرحله دوم سفارشی سازی یکپارچه، مشخص شد که محصولات گروه خودروسازی سایپا به استثنای ساینا و کوئیک از قرعه کشی خارج شده است.

امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای امسال تا ۷ تیرماه ۲۴۱ هزار و ۴۶۵ دستگاه. جمله ها به صورت کامل تولید می شود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷۵ درصد رشد نشان می دهد.

وی ادامه داد: تعهدات بدهی به خودروسازان نیز در مدت مذکور ۸۴ درصد کاهش داشته است.

سخنگوی وزارت صمت نتیجه رشد تولید خودرو را خروج تدریجی طرح های فروش خودرو از قرعه کشی دانست و گفت: با بررسی ثبت نام کنندگان در مرحله دوم سفارشی سازی یکپارچه، مقرر شد که گروه خودروسازی سایپا به استثنای ساینا اس و کوییک اس بقیه محصولاتش از قرعه کشی خارج شد.

گالباف مجموع عرضه خودرو در مرحله دوم قرعه کشی یکپارچه را ۱۰۴ هزار دستگاه عنوان کرد و افزود: به تمامی ثبت نام کنندگان سریع و سریع بدون قرعه کشی خودرو تعلق می گیرد.

وی مدیریت صحیح فروش خودرو و حذف تدریجی قرعه کشی را نتیجه ادغام لوازم در سامانه تخصیص یکپارچه خودرو دانست.