جدایی تگزاس از آمریکا: واشنگتن حقوق ما را زیر پا گذاشته است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش اسپوتنیک، تصمیم حزب جمهوری خواه تگزاس برای جدایی از ایالات متحده با واکنش منفی مواجه شد و برخی کارشناسان آن را غیرقانونی خواندند. و.

به کارشناسان اسپوتنیک بگویید و آخرین تصمیم حزب جمهوری خواه در تگزاس با پیروزی جو مخالفت می کند بایدن این در حالی است که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰، درخواست جدایی این ایالت از ایالات متحده آمریکا قانونی بود. و عملی نه.

حزب جمهوری خواه تگزاس اخیراً قطعنامه ای را تصویب کرد که در آن اعلام شد بایدن او به طور قانونی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ پیروز نشد. جمهوری خواهان تگزاس همچنین خواستار اقدام عملی برای به رسمیت شناختن حق این ایالت برای جدایی از ایالات متحده شدند.

«جاشوا خالی، مدیر تحقیقات پروژه سیاسی تگزاس در دانشگاه تگزاس در آستین در مورد درخواست جدایی درخواست او فراخوان‌ها برای جدایی از ایالات متحده امری رایج است، با این حال تبلیغ آنها از سوی بخش کوچک و نسبتاً منزوی حزب جمهوری‌خواه تگزاس است، اگرچه چنین درخواستی نه قانونی است و نه عملی، و باید توسط کنگره در واشنگتن مورد بررسی قرار گیرد.

بروس بوکانن، تحلیلگر سیاسی در دانشگاه تگزاس در آستین، درخواست جمهوری خواهان تگزاس برای جدایی از ایالات متحده را یک خیال واهی توصیف کرده است.

حزب جمهوری خواه تگزاس در بیانیه ای مبنی بر جدایی از ایالات متحده گفت که جدایی از ایالات متحده ضروری است زیرا دولت فدرال حق خودگردانی محلی این ایالت را نقض کرده است.

قبلا همچنین درخواست جدایی درخواست او مدل مشابهی در برخی دیگر از ایالت های معروف آمریکا دنبال شده است اکثر این خواسته ها زمانی مطرح شد که جدایی طلبان کالیفرنیا به دنبال اخراج این ایالت از ایالات متحده بودند.