توافق بین ایالات متحده و امارات برای تقویت همکاری های امنیتی و نظامی


به گزارش خبرگزاری فارس، دولت‌های آمریکا و امارات تمایل خود را برای تعمیق تشدید همکاری‌های امنیتی که به ادعای آنها منجر به امنیت، صلح و ثبات بیشتر منطقه می‌شود، ابراز کردند.

این توافق در جریان دیدار و گفتگوهای جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و محمد بن زاید آل نهیان، رئیس جمهور امارات در جده و در جریان نشست منطقه ای صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری امارات، واشنگتن و ابوظبی تعهد خود را به تعمیق همکاری های امنیتی فشرده و تعهد خود به همکاری نزدیک تر طی چندین دهه در یک ماموریت مشترک برای مبارزه با تروریسم و ​​افراط گرایی تایید کردند.

علاوه بر این، روسای جمهور امارات متحده عربی و ایالات متحده همچنین بر “تعهد خود برای ادامه استفاده از موضع دیپلماتیک جامع برای کاهش تنش ها و پایان دادن به درگیری ها در سایر بخش های خاورمیانه به جز یمن” تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، بایدن خاطرنشان کرد که امارات تنها کشوری در غرب آسیا است که از زمان عملیات طوفان صحرا در سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۱، نیروهای مسلح خود را در کنار ارتش آمریکا در تمامی ائتلاف‌های امنیتی بین‌المللی مستقر کرده است.

رئیس جمهور آمریکا بر تعهد کشورش برای حفاظت از امارات در برابر حملات تروریستی و سایر اقدامات خصمانه از جمله حملات به اهداف غیرنظامی تاکید کرد.

رئیس جمهور امارات نیز به نوبه خود تاکید کرد که «آمریکا شریک اصلی امارات در حوزه امنیتی است».

پیشتر بن زاید امنیت کشورش را یک اصل اساسی توصیف کرده بود و گفته بود که امنیت و حاکمیت امارات را به خطر نمی اندازد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول پیشنهاد دهید